page contents

Škola ajurvédskej liečby jedlom

Škola ajurvédskej liečby jedlom vznikla podobne ako Škola praktickej ajurvédy na základe dopytov mojich klientov, ktorých som diagnostikoval a vypracoval im liečebnú životosprávu na základe výsledkov z diagnostiky.

S veľkým odhodlaním sa pustili do nového životného štýlu, ale nevedeli ako pripravovať jedlá podľa ajurvédy, zohľadňujúce ich konštitúciu.

Tak som začal organizovať sporadicky kurzy ajurvédskeho varenia, ktoré postupne prerástli do konečnej podoby Školy ajurvédskej liečby jedlom.

Škola ajurvédskej liečby jedlom nie je obyčajný kurz varenia. Je to ucelený súbor poznatkov o zákonitostiach prípravy jedla, aby sa jedlo naozaj stalo liekom.

Väčšina chorôb v ajurvéde vzniká z nesprávnej výživy a preto správna výživa dokáže väčšine chorôb predchádzať. V tom je najväčšia sila a význam liečby jedlom podľa ajurvédy. Na rozdiel od rôznych výživových konceptov, ktoré každú chvíľu vznikajú a zanikajú, zostáva ajurvéda so svojím božským pôvodom dokonalá a večná a pravidlá výživy, ktoré učí, sú univerzálne a neboli ničím prekonané.

Na workshopoch organizovaných počas víkendov sa učíme ako pôsobí jedlo na tri základné energie v našom tele, čoho dôsledkom je buď vznik, alebo liečba chorôb. Učíme sa akovyužívať pri varení liečivú silu korenín a bylín, ako variť podľa ročných období a ako správne vyživovať nielen fyzické telo, ale aj ostatné naše telá.

Pre viac info nás kontaktujte na 0915 850 255

© 2021 copyright by Škola Ajurvédy

Uloža, 05371 Vyšné Repaše

Tel: 0915 850 255           ahoj@skolaajurvedy.sk

  • Instagram
  • Skola Ajurvedy Facebook
  • White YouTube Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now