page contents
 

Škola ajurvédskej liečby jedlom

Liečba jedlom - ajurvéda

Škola ajurvédskej liečby jedlom vznikla podobne ako Škola praktickej ajurvédy - na základe dopytov klientov, ktorých som diagnostikoval a vypracoval im liečebnú životosprávu na základe výsledkov z diagnostiky.

S veľkým odhodlaním sa pustili do nového životného štýlu, ale nevedeli ako pripravovať jedlá podľa ajurvédy, zohľadňujúce ich konštitúciu.

Tak som začal organizovať sporadicky kurzy ajurvédskeho varenia, ktoré postupne prerástli do konečnej podoby Školy ajurvédskej liečby jedlom.

Ako prebieha kurz varenia

Škola ajurvédskej liečby jedlom nie je obyčajný kurz varenia. Ide o ucelený súbor poznatkov o zákonitostiach prípravy jedla, aby sa jedlo naozaj stalo liekom.

Väčšina chorôb v ajurvéde vzniká z nesprávnej výživy a preto správna výživa dokáže väčšine chorôb predchádzať. V tom je najväčšia sila a význam liečby jedlom podľa ajurvédy. Na rozdiel od rôznych výživových konceptov, ktoré každú chvíľu vznikajú a zanikajú, zostáva ajurvéda so svojím božským pôvodom dokonalá a večná a pravidlá výživy, ktoré učí, sú univerzálne a neboli ničím prekonané.

Na workshopoch organizovaných počas víkendov sa učíme:

  • ako pôsobí jedlo na tri základné energie v našom tele, čoho dôsledkom je buď vznik, alebo liečba chorôb

  • ako využívať pri varení liečivú silu korenín a bylín

  • ako variť podľa ročných období

  • ako správne vyživovať nielen fyzické telo, ale aj naše ďalšie telá

  • a ešte omnoho viac :-)

Kde sa organizuje kurz varenia

 

Školu ajurvédskej liečby jedlom organizujeme najčastejšie v Levoči a v Spišskej Novej Vsi.

V prípade zvýšeného záujmu vieme prísť aj do iných miest a na rôzne akcie súvisiace so zdravím.

Ako dlho trvá a koľko stojí kurz varenia 

Praktický kurz organizujeme počas jedného víkendu. Cena kurzu vrátene materiálov, ktoré vám po kurze pošleme a obeda je 200 eur / celý víkend. Obidva dni budeme začínať o 10.00 a končiť o 17.00 s obednou prestávkou, na ktorej sa dohodneme v priebehu kurzu. Počas kurzu budú k dispozícii nealkoholické nápoje (káva, voda, čaj) a občerstvenie. Obed a perfektné ajurvédske zákusky si pripravíme každý deň spoločne ajurvédskym spôsobom.

Termíny kurzov 

 

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny kurzov. Ak chcete byť informovaní o nových akciách Školy ajurvédy, odporúčame sa prihlásiť na odber noviniek  - newslettra. O všetkých kurzoch sa tak včas dozviete a nič vám neunikne.

 

Odber noviniek zo sveta ajurvédy

Pre viac info nás kontaktujte na 0915 850 255 alebo emailom ahoj@skolaajurvedy.sk