page contents

Referencie

"Najviac paradoxov nachádzam v terajšom medicínskom systéme, ktorý ma svojou temnotou a popieranim niektorých právd nesmierne zarmucuje, a tak oceňujem každé Svetlo, ktoré do tejto nepreniknuteľnej tmy zasvieti.... Bez znalosti ajurvédy žiaden systém nemôže spoľahlivo fungovať a to je to, čo sa stalo našej západnej chemickej medicíne, vo veku odrezávania ľudských orgánov a ich deštrukcie včetne deštrukcie celého ľudského tela chemickými a nevhodnými liečebnými prostriedkami. Ajurveda je veľmi jemný a šetrný, Božský spôsob liečenia, je dobré, že sú tu takí ľudia, ako je Miroslav Maduda, ktorí šíria Svetlo tohoto Božského Poznania v liečení. Kiež by bolo takýchto Duší čo najviac i v našej západnej medicíne. Na Škole ajurvédy sú jedinečné názorné ukážky s uvedením do praxe a to, že študenti ajurvédy sa spoločne pri štúdiu dopĺňajú a vzájomne spolupracujú a práve kvôli tomu by ma zaujímalo aj pokračovanie štúdia v treťom ročníku."

Zlatica Jurišová, Liptovský Hrádok

"U mňa sa Ajurvéda objavila v hodine 12tej. Vtedy som sa nachádzala na nemocničnom lôžku a vyhliadky boli mizerné. Práve v nemocnici som zazrela na FB oznam o možnosti štúdia. Tak som išla do toho. Na prvé stretnutie som prišla z posledných mentálnych síl a to čo som pocítila sa ťažko opisuje. Veľmi príjemný pocit a pokoj. A tak som bola zvedavá čo bude ďalej. A som šťastná, že som ostala. Mne to ukázalo úplne nový smer. Nový život. Nielen obrovská pomoc pri zdravotnom probléme ale návrat energie a života. Vrátila sa radosť, smiech a dokázala som s láskou pustiť minulosť a začala žiť. Mirko je skvelý učiteľ. A čo si vážim je, že každého berie ako inú individualitu a každému necháva priestor čo z Ajurvédy pojme za svoje. U mňa sú to rozsiahle znalosti v predmete bylinkárstvo a už v tomto čase si zakladám vlastnú bylinkovú záhradku, vyrábam vlastné mastičky ktoré prinášajú osoh a to všetko vďaka znalostiam piatich prvkov. Na jogových pobytoch kde varím ajurvédsku stravu viem jedlo pripraviť ešte lepšie a dokážem cez jedlo pomôcť keď sa niečo počas pobytu objaví. Joga je silný nástroj na uvoľnenie rôznych blokov a je úzko prepojená s Ajurvédou. To akou cestou sa bude moja prax posúvať uvidím. U mňa naozaj nastal úplný obrat a medzi tým jedným rokom som sa aj premiestnila do ČR. Najskôr som si nebola istá, pretože som si myslela či ma to neodkloní ale nie. Som bližšie ako kedykoľek predtým. A to, že viem poradiť a pomôcť len na základe pár oporných bodov je úžasné. Ak som našla mier a pokoj v duši tak aj vďaka Ajurvéde a skvelému učiteľovi. S láskou a obrovskou vďakou Mirko." 

Mária Belíková, ČR

"Každé víkendové stretnutie bolo pre mňa zážitkom. Neuveriteľne som si oddýchol a Mirko ako keby do mňa všetky potrebné informácie nalial. Nikdy som nemal pocit, že sa potrebujem doma učiť a že je škola pre mňa nejakou záťažou."

Ján Ľudvík, Spišská Nová Ves

"Mirko v Škole ajurvédy prehĺbil moje poznatky o ajurvéde, vysvetlil hlbšie súvislosti. Prepojil úžasným spôsobom teóriu a prax. Pomohol roztiahnuť krídla a letieť za splnením snov. Spoznala som tu nových ľudí, ktorých spája láska k ajurvéde a túžba po poznaní. A ja som sa pohla ďalej."

Lucia Domaracká , Košice

"U Mirka Madudu som absolvoval pred rokmi základnú školu ajurvédu o štyroch dóšach a neskôr i kurz varenia. Poznal som už základy ajurvédy z kníh ale až po Mirkovom ľahko uchopiteľnom podaní som konečne pochopil jednoduchosť a krásu tohto nadčasového poznania. Vďaka jeho príkladom z praxe a jeho schopnosti vybrať esenciu, ktorá je rozhodujúca pre správne uchopenie celej vedy a pre sebaisté používanie v praxi, som sa ešte viac nadchol pre ajurvédu. Začal som ju aplikovať v osobnom živote aj v pomoci druhým s veľkou ľahkosťou až som bol prekvapený ako to skutočne, až zázračne, funguje. A na záver nemožno nespomenúť Mirkove charizmatické pozitívne vyžarovanie, hĺbku a šírku jeho znalostí o zákonitostiach života, a to celé okorenené nezabudnuteľným humorom."

Jozef Zajasenský, Žilina

Ajurvéda nám ako rodine zmenila život k lepšiemu ... naše zdravie, psychiku, postoj k životu a k svojmu telu ... snažíme sa dodržiavať základné princípy Ajurvédy a keď niečo vypukne tak vieme kam sa môžeme obrátiť ... pán Maduda (voláme ho ‘náš rodinný terapeut) nám už viackrát „zachránil kožu“ . Mne doslova ... Vie nám poradiť presne to čo potrebujeme, a varovať nás ešte pred tým, ako choroba vznikne. Doteraz som sa trápila so zahlienením v prechodnom období a aj moja 4r dcéra, s ekzémom, migrénami, depresiami... no bolo toho veľa - až kým som nezačala študovať Ajurvédu v Škole praktickej ajurvédy. Teraz je všetko oveľa lepšie. Ďakujem pán Maduda za príliv novej životnej energie a zdravia pre mňa a moju rodinu.

 

Ivona Valigurová, Spišská Nová Ves

© 2021 copyright by Škola Ajurvédy

Uloža, 05371 Vyšné Repaše

Tel: 0915 850 255           ahoj@skolaajurvedy.sk

  • Instagram
  • Skola Ajurvedy Facebook
  • White YouTube Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now