page contents
top of page

Nové letné kurzy Školy ajurvédy

Aj vy si chcete v letných mesiacoch oddýchnuť a dopriať si chvíle len pre seba? V našej Škole ajurvédy záujem o vzdelávanie neustále rastie, preto sme sa rozhodli obohatiť vaše leto novými letnými kurzami. V júni sa môžete tešiť na 3 - mesačný kurz Ajurvédsky výživový poradca a úplne nový Základný kurz ajurvédskej fytoterapie . Srdečne vás pozývame zažiť poznanie ajurvédskych princípov na vlastnej koži a otvoriť sa dokonalej múdrosti.


Ajurvédsky výživový poradca - 3 mesačný kurz


3-mesačný intenzívny kurz Ajurvédsky výživový poradca pre každého, koho zaujíma zdravie podľa overených princípov ajurvédy. Kurz je venovaný najžiadanejšej téme - liečbe jedlom. V každej lekcii kurzu sa pozrieme na zdravie z inej perspektívy, kde vás ajurvéda svojou nadčasovosťou určite fascinuje. Naučíte sa variť základné ajurvédske jedlá a dostanete cenné informácie, ktoré môžete využiť v rodinnej oblasti alebo na prehĺbenie poznatkov, ak pracujete napríklad ako výživoví poradcovia. Povinné je len prvé stretnutie a záverečná skúška je dobrovoľná. Po jednodňovom stretnutí vám pošleme materiály a nasleduje domáce štúdium, ktoré si spestríme dvoma online webinármi venovanými najčastejším otázkam. Kurz otvárame 4.6.2022.


Cena

 • 300 eur vrátane všetkých materiálov (PDF súbory a video lekcie)

Výhody

 • výhodná cena v porovnaní s inými kurzami zameranými na výživu

 • kurz aj s certifikátom garantovaným Slovenskou asociáciou ajurvédy

 • kurz venovaný najžiadanejšej oblasti ajurvédy - liečbe jedlom

 • študovanie v pohodlí domova, povinné je len prvé stretnutie

 • 2 online webináre počas samoštúdia venované najčastejším otázkam

 • materiálny vám už ostanú a môžete sa k nim kedykoľvek vrátiť


Základný kurz ajurvédskej fytoterapie - víkendový kurz


Základný kurz ajurvédskej fytoterapie je určený pre všetkých ľudí, ktorí pomocou liečivej sily bylín pomáhajú sebe alebo iným, a tiež pre tých, ktorí s takouto pomocou chcú začať. Ajurvéda vníma liečivé byliny špeciálnym spôsobom, v podstatne v širších súvislostiach ako západná fytoterapia. Vníma aj tie ich vlastnosti, ktorým sa v našom bylinkárstve neprikladá význam aj keď ich vplyv na zdravie je podstatný. V našej Škole ajurvédy sme si osvojili toto vnímanie nielen pri výuke, ale aj pri diagnostikách, terapiách a výrobe liečivých zmesí. A rozhodli sme sa, podeliť sa s touto starobylou múdrosťou overenou tisíckami rokov aj s ďalšími záujemcami. Slovensko je požehnané veľkou biodiverzitou a hojnosťou flóry. Síce nemáme toľko slniečka ako v Indii – kolíske ajurvédy – ale naše byliny sú tiež mocné liečivky, špeciálne vhodné pre nás, ktorí sme sa tu narodili. V našom kurze teda budeme pracovať aj s našimi európskymi bylinami. Kurz bude prebiehať 24. - 26.6.2022.


Cena

 • 200 eur vrátane všetkých materiálov (PDF súbory)

Výhody

 • zaujímavý pohľad na bylinkárstvo z pohľadu ajurvédskej medicíny

 • jediný bylinkový kurz na Slovensku, ktorý vychádza z ajurvédskych princípov

 • príjemne strávený predĺžený víkend v krásnom prostredí Ulože

 • osvedčenie o absolvovaní kurzu od Slovenskej asociácie ajurvédy

 • materiálny vám už ostanú a môžete sa k nim kedykoľvek vrátiť


Najčastejšie otázky


Je potrebné mať predošlé znalosti ajurvédy?


Nie, na oba kurzy nie je potrebné mať predošlé znalosti ajurvédy. Vyžadujú len schopnosť otvoriť sa novým pohľadom a prístupom.


Môžem absolvovať oba kurzy súčasne?


Áno. Ajurvédsky výživový poradca je zameraný najmä na výživu. Je to obsiahlejší kurz. Základný kurz ajurvédskej fytoterapie je zameraný na bylinky. Z oboch kurzov môžete vyťažiť veľa poznatkov, ktoré využijete či už v rodinnej alebo v pracovnej oblasti.


Získam certifikát po absolvovaní kurzov?


Po úspešnom absolvovaní skúšky Ajurvédsky výživový poradca získate certifikát garantovaný Slovenskou asociáciou ajurvédy. Po ukončení víkendového kurzu Ajurvédskej fytoterapie získate len osvedčenie o absolvovaní tohto kurzu.


Ako viem moje poznatky využiť v práci pre druhých ľudí?


Po absolvovaní našich kurzov sa budete na životosprávu a fytoterapiu pozerať zo širšieho uhla pohľadu. V oboch kurzoch získate cenné poznatky, ktoré môžete začleniť do svojej práce, ak pracujete v akejkoľvek oblasti zdravia.


Môžem sa aj naďalej vzdelávať v oblasti ajurvédy?


Samozrejme. Ak vás ajurvéda chytí za srdce, môžete sa prihlásiť do 2 - ročného štúdia Ajurvéda Moja profesia.Týmto článkom vás toto leto srdečne pozývame do našej Školy ajurvédy, zažiť múdrosť ajurvédy na vlastnej koži a precítiť jej dokonalé účinky. Celú ponuku nášho vzdelávania nájdete tu. V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím kontaktujte na ahoj@skolaajurvedy.sk.Comments


Kategórie
Najnovšie články
Darčeková poukážka Ajurvéda a základy
DARČEKOVÁ POUKÁŽKA NA ONLINE KURZ Š
​Štúdium ajurvédy
shutterstock_621585167-small.jpg
Nájdete nás na:
 • Facebook Basic Square
 • YouTube Social Icon
 • Instagram Social Icon

Odoberajte novinky zo sveta ajurvédy: 

bottom of page