page contents
top of page

Vzdelávanie Školy ajurvédy od septembra 2022

Záujem o ajurvédu narastá v posledných rokoch veľmi rýchlym tempom. Cítime, že skúsenosť s pandémiou prinútila ľudí venovať viac pozornosti zdraviu a budovaniu imunity. V súčasnosti prebieha zápis do prvého ročníka študijného modulu Ajurvéda – Moja profesia a tiež do úplne nového kurzu ajurjogy, ktorý nádherne prepája princípy jogy a ajurvédy do jedného celku. Môžete sa tešiť aj na ďalší termín ajurvédskej fytoterapie. Spoznajte celú ponuku septembrových kurzov Školy ajurvédy.


Ajurvéda - Moja profesia - 2 ročné štúdium


Študijný modul Ajurvéda Moja profesia je 2 ročné štúdium ajurvédy pre budúcich ajurvédskych terapeutov. Vzdelávanie modulu Ajurvéda – moja profesia má za cieľ odovzdať jeho absolventom nevyhnutnú dávku poznania ajurvédy, praktických zručností z diagnostiky, terapií, nevyhnutné poznatky o legislatíve a praktické poznatky z vedenia podnikateľskej činnosti tak, aby absolvent dokázal samostatne vykonávať činnosť ajurvédskeho poradcu a terapeuta živiť sa ňou. (Pri rešpektovaní príslušných právnych noriem SR). Skladá sa zo stretnutí, webinárov a domáceho štúdia, po ktorých budete schopní samostatne pracovať s klientmi. Z tejto činnosti si môžete vytvoriť hlavný zdroj príjmu alebo ju využívať popri iných činnostiach ako vedľajší zdroj príjmu.


Počas dvoch rokov sa naučíme:

 • Pôvod a cieľ ajurvédy

 • Učenie o piatich prvkoch a troch dóšach

 • Dvadsať vlastností hmotnej prírody

 • Učenie o telesných tkanivách

 • Učenie o telesných kanáloch

 • Učenie o energetických kanáloch

 • Učenie o práne, tédžase a ódžase

 • Učenie o štyridsiatich ohňoch v ľudskom tele

 • Vznik a vývoj choroby podľa ajurvédy

 • Harmonizácia dóš

 • Ajurvédska fytoterapia a príprava práškových bylinných zmesí, liečivých olejov, pást a toboliek

 • Ajurvédska liečba jedlom vrátane praktických ukážok

 • Základy ajurjogy

 • Ajurvédska diagnostika a liečba najbežnejších chorôb

 • Ajurvédske terapie

…. a mnoho ďalšieho


Termín:


Začíname už 10.-11.9.2022 (prvá skupinka prvákov) a 24.-25.9.2022 (druhá skupinka prvákov). Prvé stretnutie prvákov bude v jogacentre v Levoči, ostatné stretnutia budú prebiehať už na Uloži.


Základný kurz ajurjogy - 2 mesačný kurz


Ajurjoga je terapia, pri ktorej pomocou jogových ásan, jogového dychu, relaxácie, vizualizácie a meditácie pôsobíme na rôzne štruktúry človeka, ako sú telesné kanály, tkanivá, energetické dráhy, marmové body a myseľ podľa zákonitostí ajurvédy. Cieleným pôsobením na ne vieme prinavrátiť alebo udržať zdravie na úrovni fyzickej, energetickej a mentálno – emočnej. Naviac pomocou ásan vieme veľmi účinne regulovať riadiace prvky fyziológie tela, ktoré v ajurvéde nazývame dóše. Ich zharmonizovaním dokážeme súčasne zmierniť viacero zdravotných problémov, ktoré vznikajú v dôsledku ich rozladenia. Kurz ajurjogy nie len o teoretických poznatkoch, ale je o vlastných zážitkoch a o nácviku praktickej ajurjogy.


Na kurze sa naučíme:

 • Učenie o piatich prvkoch a troch dóšach.

 • Rozpoznať disharmóniu jednotlivých dóš a problémy, ktoré táto disharmónia spôsobuje.

 • Ajurvédske chápanie anatómie a fyziológie ľudského tela.

 • Praktické techniky na opätovnú harmonizáciu troch dóš a ich subdóš, na prečistenie telesných a energetických kanálov, na ovplyvňovanie energetických tokov pomocou marmových bodov, na upokojenie mysle a kontrolu emócií.

Termín:


Ajurjoga bude prebiehať počas šiestich dní - 2. 3. 4. septembra a 7. 8. 9. októbra 2022 v jogacentre v Spišskej Novej Vsi.


Týmto článkom vás od septembra pozývame do našej Školy ajurvédy, zažiť múdrosť ajurvédy na vlastnej koži a precítiť jej dokonalé účinky. Celú ponuku vzdelávania Školy ajurvédy nájdete tu. Počet miest na všetky kurzy je limitovaný. V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím kontaktujte na ahoj@skolaajurvedy.sk. Tešíme sa na všetkých záujemcov :-)Comments


Kategórie
Najnovšie články
Darčeková poukážka Ajurvéda a základy
DARČEKOVÁ POUKÁŽKA NA ONLINE KURZ Š
​Štúdium ajurvédy
shutterstock_621585167-small.jpg
Nájdete nás na:
 • Facebook Basic Square
 • YouTube Social Icon
 • Instagram Social Icon

Odoberajte novinky zo sveta ajurvédy: 

bottom of page