page contents
top of page

Zdravie, optimizmus a radosť zo života „seniorov“ podľa ajurvédy

V súčasnom období strachu z korona - pandémie, lock downu, karantén, obmedzení bežnej zdravotnej starostlivosti a nejasných vyhliadok do najbližšej budúcnosti zažíva veľa ľudí vo veku 60 a viac rokov pesimistické nálady, smútok z odlúčenia, strach z budúcnosti, obavy, úzkosť a depresie. Viem to ako praktikujúci ajurvédsky terapeut z vlastnej skúsenosti podľa množstva telefonátov, dotazov a žiadostí o diagnostiku, ktoré teraz dostávam.


Niektorí psychológovia označujú seniorské obdobie už od 60.roku života a tak som na jeho hranici, ale môžem zodpovedne povedať, že vďaka joge a ajurvéde nezažívam nič z vyššie uvedených problémov. Naopak, môj život v tomto období nadobúda nový radostný rozmer, ktorý som dosiaľ nepoznal v takej miere a rád by som sa s vami o túto skúsenosť podelil.


Omladzovanie z pohľadu ajurvédy


Ajurvéda, ktorú profesionálne vykonávam, sa stala neoddeliteľnou súčasťou môjho praktického života.

Veľmi podrobne sa vo svojom učení zaoberá aj „seniorskou“ etapou života človeka.


<