page contents
 

Základný kurz ajurvédskej fytoterapie

ajurvedsky bylinkovy kurz.jpg

Ajurvéda vníma liečivé byliny špeciálnym spôsobom, v podstatne širších súvislostiach ako západná fytoterapia. Vníma aj tie ich vlastnosti, ktorým sa v našom bylinkárstve neprikladá význam aj keď ich vplyv na zdravie je podstatný.

 

V našej Škole ajurvédy sme si osvojili toto vnímanie nielen pri výuke, ale aj pri diagnostikách, terapiách a výrobe liečivých zmesí a rozhodli sme sa, podeliť sa s touto starobylou múdrosťou overenou tisíckami rokov aj s ďalšími záujemcami. Vytvorili sme preto Základný kurz ajurvédskej fytoterapie, ktorý je určený pre všetkých ľudí, ktorí pracujú s liečivými bylinkami alebo sa o ne zaujímajú.

Pre koho je bylinkový kurz určený?

 

Slovensko je požehnané veľkou biodiverzitou a hojnosťou flóry. Síce nemáme toľko slniečka ako v Indii – kolíske ajurvédy – ale naše byliny sú tiež mocné liečivky, špeciálne vhodné pre nás, ktorí sme sa tu narodili. V našom kurze teda budeme pracovať aj s našimi

európskymi bylinami.

 

Základný kurz ajurvédskej fytoterapie je určený pre všetkých ľudí, ktorí pomocou liečivej sily bylín pomáhajú sebe alebo iným, a tiež pre tých, ktorí s takouto pomocou chcú začať.  Nevyžaduje žiadne predchádzajúce znalosti ajurvédy. Vyžaduje len schopnosť otvoriť sa novým pohľadom a prístupom.

Obsah kurzu

 

Na kurze sa jeho absolventi naučia:

1. Ako vníma a definuje ajurvéda zdravie a chorobu.

2. Ako vznikajú choroby podľa učenia ajurvédy.

3. Ako vníma ajurvéda liečivé byliny.

4. Ako pomocou rozšíreného vnímania vlastností bylín môžeme ich účinky na liečbu zacieliť oveľa presnejšie a účinnejšie ako pri tradičnom bylinkárstve a bez nežiadúcich vedľajších efektov.

5. Prezradíme si alchýmiu kombinovania bylín do zmesí.

6. Naučíme sa prakticky vyrobiť niekoľko – u nás neznámych – foriem bylinných prípravkov, s ktorými sa na tradičných bylinkových kurzoch nestretnete.

 

Miesto a termín konania kurzu 

 

Termín konania kurzu je od piatka 24.6.2022 do nedele 26.6.2022. Začíname v piatok od 14 do 18 hodiny. Pokračuje v sobotu  od 10 do 17 hodiny a v nedeľu od 8 do 12 hodiny.

Každý účastník obdrží všetky materiály z kurzu v digitálnej podobe. Po ukončení kurzu dostanete osvedčenie o absolvovaní kurzu - Základný kurz ajurvédskej fytoterapie.

Cena kurzu je 200 Eur.

Počet miest je obmedzený. Prihlasovanie prebieha vyplnením prihlášky, ktorú vám pošleme po kontaktovaní. Poplatok za kurz je potrebné splatiť 100% vopred vo výške 200 eur. Poplatok za kurz je nevratný. 

Pre viac info nás kontaktujte na 0915 850 255 alebo emailom ahoj@skolaajurvedy.sk