page contents
 

Ajurjoga - základný kurz

ajurjoga základný kurz.jpg

Ajurjoga je spojivom medzi dvomi védskymi sestrami – ajurvédou a jogou.

Pokiaľ je hlavným zmyslom jogy duchovná sebarealizácia formou spojenia individuálneho vedomia s kozmickým vedomím, tak hlavným cieľom ajurvédy je udržanie zdravia fyzického, pránického a mentálno – emočného fenoménu človeka.

 

To je dôležité nielen na dosiahnutie vyššie uvedeného hlavného zmyslu ľudského života, ale aj na prežitie bežného denného života vo fyzickom, mentálnom, emočnom a sociálnom zdraví a v hojnosti.

Čo je ajurjoga? 

 

Ajurjoga je terapia, pri ktorej pomocou jogových ásan, jogového dychu, relaxácie, vizualizácie a meditácie pôsobíme na rôzne štruktúry človeka, ako sú telesné kanály, tkanivá, energetické dráhy, marmové body a myseľ podľa zákonitostí ajurvédy.

Cieleným pôsobením na ne vieme prinavrátiť alebo udržať zdravie na úrovni fyzickej, energetickej a mentálno – emočnej.

Naviac pomocou ásan vieme veľmi účinne regulovať riadiace prvky fyziológie tela, ktoré v ajurvéde nazývame dóše. Ich zharmonizovaním dokážeme súčasne zmierniť viacero zdravotných problémov, ktoré vznikajú v dôsledku ich rozladenia. Kurz ajurjogy nie je len o teoretických poznatkoch, ale aj o vlastných zážitkoch a o nácviku praktickej ajurjogy.

Pre koho je kurz určený? 

Je určený pre všetkých záujemcov o zdravie, jogu a ajurvédu - aj bez predchádzajúcich skúseností s jogou a ajurvédou.

 

Zvlášť ju odporúčame pre všetkých jogových inštruktorov akýchkoľvek druhov jogy, ktorí chcú rozšíriť svoje pôsobenie a priniesť svojim cvičencom tisícročiami overené božské poznanie ajurvédy.

 

Kurzy ajurjogy vedie lektor ajurvédy a učiteľ jogy Jogendra Zajasenský s viac ako dvadsaťročnou praxou vo vedení kurzov jogy.

Čo všetko sa naučíme na kurze?

  • Čo je to ajurvéda a ako ju budeme vnímať v rámci základného kurzu

  • Čo je to joga a ako ju budeme vnímať v rámci základného kurzu

  • Učenie o piatich prvkoch ako základe vesmíru a človeka a naučíme sa ich reálne navnímať

  • Učenie o piatich telách a duši človeka a naučíme sa ich reálne navnímať

  • Učenie o troch dóšach – genetickom kóde nášho tela a naučíme sa ich reálne navnímať

  • Naučíme sa rozpoznať symptómy dóš, ktoré sa dostali do disharmónie

  • Naučíme sa ich harmonizáciu pomocou jogových techník:

a.) relaxácie

b.) sankalpy

c.) pránajámy

d.) mantra jógy

e.) agni jógy

f.) jogových asán

 

Účastníci kurzu dostanú skriptá v digitálnej podobe a osvedčenie o absolvovaní kurzu od Slovenskej asociácie ajurvédy. Osvedčenie nie je náhradou za certifikát pre inštruktorov jogy, ktorý vydáva Ministerstvo školstva Slovenskej republiky.

Miesto, termín a cena kurzu

Ajurjoga – základný kurz trvá 2 mesiace a je tvorený dvomi trojdňovými stretnutiami. Prvý deň sa začína o 10:00 hodine a končí sa o 17:00, druhý deň začíname o 9:00 hod a končíme o 17:00 a tretí deň začíname o 8:00 a končíme o 12:00 hodine. 

  • 16. - 18.9.2022 (1. časť kurzu) a 14. - 16.10.2022 (2. časť kurzu), Jogacentrum, Poprad (PLNE OBSADENÉ) 

  • 21.-23.10.2022 (1.časť kurzu)  a 18.-20.11.2022 (2. časť kurzu), centrum Raj zdravia, Bratislava - cena 440 eur 

Poznámka: študenti Školy ajurvédy majú kurz za 380 eur (ak ste študent modulu Ajurvéda moja profesia alebo Ajurvéda moje zdravie, v prihláške si vyberte túto možnosť)

Prihlásenie na kurz

Počet miest v kurze je limitovaný na max. 14 ľudí. Rezervačný poplatok je 50 eur. Zvyšok sa platí na mieste. Stiahnite si prihlášku vo forme PDF nižšie, vyplňte ju v Adobe Acrobat Reader a odošlite nám na ahoj@skolaajurvedy.sk

 

 

Fotogaléria kurzu