page contents
 

Škola liečebnej jogy pre každého

Jóga pre každého - ajurvéda

Škola liečebnej jogy pre každého vychádza z efektívneho a niekoľko tisícročnou praxou overeného systému prevencie a liečby chorôb pomocou jogy. Poznanie o liečbe jogou pochádza z védskej tradície a odborne sa volá Yoga chikitsa. Od bežných foriem jogy sa odlišuje tým, že do terapie zapája ajurvédske princípy.


Na základe týchto dvoch klenotov celosvetovej duchovnej a kultúrnej tradície (jogy a ajurvédy) som zostavil systém cvičení, zameraný na konkrétne zdravotné problémy a hlavne na ich prevenciu. Cieľom Školy liečebnej jogy pre každého nie je viesť nejaký pravidelný kurz, na konkrétnom mieste v konkrétny čas, na ktorom cvičenci opakujú cvičenie podľa učiteľa. Cieľom je naučiť liečebnú jogu tých záujemcov, ktorí si chcú s jej pomocou udržať zdravie, alebo tiež naučiť ju ďalších cvičiteľov, ktorí majú svojich cvičencov. Škola liečebnej jogy pre každého je navrhnutá tak, aby jej cvičenia boli zvládnuteľné ľuďmi bez akýchkoľvek predchádzajúcich skúseností s jogou. Aby boli zvládnuteľné aj ľuďmi so zdravotnými obmedzeniami. Preto sa v Škole neučíme krkolomné jogové pozície a stojky na hlave.

Škola liečebnej jogy pre každého sa realizuje formou osobného stretnutia a workshopu s využitím multimediálneho programu so všetkými potrebnými informáciami. Súčasťou workshopu je ajurvédska diagnostika a zostavenie individuálneho cvičebného programu. Škola liečebnej jogy pre každého otvorí svoje brány začiatkom roku 2018.