page contents
top of page

O Nás

Škola ajurvédy vznikla v roku 2014 s cieľom priniesť na Slovensko poznanie troch božských náuk pre šťastný život ľudí na Zemi:

1. Božskej náuky o udržaní zdravia a dlhovekosti - AJURVÉDY

2. Božskej náuky o využití zákonitostí plynutia času v našich životoch - védskej astrológie DŽÓTIŠ (angl. Jyotish)

3. Božskej náuky o využití účinkov pôsobenia priestoru na náš život - VASTU ŠÁSTRA (angl. Vastu shastra)

V roku 2014 sme začali vlastnými silami a poznaním v oblasti ajurvédy, s cieľom zabezpečiť aby sa výuka ajurvédy šírila v jej čistej a pôvodnej podobe. Neustále rastúci záujem o vzdelávanie a tiež narastajúce množstvo vedomostí z oblasti ajurvédy u ľudí, ktorí sa hlásili do našej Školy, nás inšpirovali k tomu aby sme výuku čoraz viac profesionalizovali a hlavne aby sme študentom zabezpečili vykonávanie klinickej praxe pod vedením skúsených odborníkov z Indie.

V roku 2022 sme otvorili Školu védskej astrológie, ktorá vychováva prvých védskych astrológov na Slovensku.

V roku 2024 otvárame Školu védskeho umenia o pôsobení priestoru - Advanced Vastu shastra.

Zároveň na potvrdenie fungovania teoretických a praktických vedomostí nášho vzdelávanie vykonávame v spolupráci s akademickými odbornými partnermi aj niekoľko výskumných projektov.

 Aktuálne možnosti vzdelávania si môžete pozrieť tu >>

Miroslav Maduda, Bhaktanand

Celý život som hľadal odpovede na základné otázky života - kto som, čo je zmyslom života a kam pôjdem, keď život skončí a táto cesta hľadania ma priviedla k joge.
Joge sa venujem vyše 30 rokov. Cestu poznania mi otvorilo hlavne stretnutie s mojím
jogovým Majstrom Višvaguru Mahámandaléšvar Paramhans svámí Mahéšvaránandom, ktoré ma priviedlo k štúdiu najstarších posvätných textov - k štúdiu Véd.
 
Jednou z Véd je aj Ajurvéda, ktorá ma zaujala svojou praktickosťou a nadčasovosťou. Preto
som sa jej rozhodol profesionálne venovať. Najskôr som študoval ajurvédu u môjho prvého
učiteľa - Pavla Hlôšku v jeho Škole ajurvédy, ktorému ďakujem za schopnosť prakticky
uchopiť a aplikovať ajurvédu
v dennom živote.
Poznatky som si ďalej prehĺbil štúdiom ajurvédy u môjho druhého učiteľa Tribhangu Dasa na
jeho Bhaktivedanta univerzite, ktorému som vďačný za hlboké vedomosti o ajurvéde a za
priblíženie jej originálnych koreňov a zdrojov poznania.
Ďalšie odborné skúsenosti som získaval na špecializovaných kurzoch s indickými
ajurvédskymi lekármi
.

Védsku astrológiu som študoval na indickej Astralvarsity a Jyotish akadémii v Slovinsku.​
Posledných 10 rokov sa profesionálne venujem ajurvédskym diagnostikám  ajurvédskemu vzdelávaniu.

V roku 2014 som založil Školu ajurvédy na Slovensku s cieľom poskytovať ucelené vzdelanie v oblasti ajurvédy. V súčasnosti v Škole ajurvédy vyučujú okrem slovenských lektorov aj ajurvédski lekári z Indie s mnohoročnou praxou a skúsenosťami.

Štúdium véd a zavedenie viacerých ich princípov do môjho života mi úplne zmenilo život v tom najlepšom slova zmysle. Na mojich prednáškach a seminároch sa snažím túto moju osobnú skúsenosť sprostredkovať s láskou a pokorou všetkým mojím poslucháčom.

Fotoramik Skola ajurvedy - Miroslav Maduda.webp

Dr. Paul Dinil

Dr. Dinil Paul je ajurvédsky lekár, ktorý pracuje pre Arya Vaidya pharmacy (AVP)

Coimbatore India (www.avpayurveda.com) od roku 2010, v jednom z najlepších liečebných a výskumných centier v Indii.
 

Vo svojej klinickej praxi získal diagnostické a terapeutické skúsenosti v oblasti Panchakarma terapie, gastrointestinálnych chorôb, mentálnych porúch, muskuloskeletálnych problémov, neurologických chorôb, pediatrie, kožných a alergických problémov s využitím liečby pomocou ajurvédskych výživových doplnkov a ajurvédskych terapií.
 

Svojím zamestnávateľom bol vyslaný do Európy s cieľom šírenia Ajurvédy v Európe. Od roku 2016 pracuje v Lotyšsku v AVP Baltics ako vrchný lekár v oblasti klinických služieb, výskumu a rôznych pravidelných akademických aktivít v Slovinsku, Luxemburgu a Turecku.
 

Je členom skupiny lektorov pre kurzy ajurvédy organizované University of Latvia v Rige a konzultantom Ayurvedic Centre in the Baltic Beach Hotel Spa in Jurmala, Latvia.
 

Od roku 2022 je externým lektorom našej Školy ajurvédy.

Fotoramik Skola ajurvedy - Dr. Paul Dinil.webp

Lenka Hradiská

Volám sa Lenka, som kreatívna duša a veľmi rada píšem o tom, čo ma baví a napĺňa. Milujem učiť sa všetko nové, moju permakultúrnu záhradku, a zo všetkého najviac ajurvédske varenie a pečenie.

 

Vo svojom živote som vyskúšala veľa povolaní. Už počas štúdia Biológie na vysokej škole som pracovala v marketingovej agentúre ako copywriter a začala som dávať veciam zmysel cez texty. Po štúdiu Biológie ma cesty zaviedli k 2 ročnému štúdiu ajurvédy. Sestre ajurvédy - joge sa venujem už od strednej školy, preto som ani chvíľu so štúdiom ajurvédy neváhala. A až pri štúdiu ajurvédy som konečne pochopila vetu: Robiť to, čo ma baví a napĺňa celým bytím. 

 

Dvojročné štúdium ajurvédy som prehĺbila akreditovaným kurzom jogy 1. kvalifikačného stupňa. A taktiež štúdiom Astrológie a Vastu Shastra na indickej Astralvarsity. V Škole ajurvédy chcem dať ľuďom pridanú hodnotu, prebudiť v nich túžbu správať sa šetrnejšie k svojmu telu, prírode a ľuďom navôkol. Verím v dobro, chcem ponúknuť svetu viac, inšpirovať a byť inšpirovaná. Moje poznatky predávam ďalej prednáškami v 2-ročnom module Ajurvéda Moja profesia a v 3-mesačnom kurze Ajurvédsky výživový poradca. 


Venujem sa aj individuálnym ajurvédskym diagnostikám. Moje skúsenosti s tvorbou obsahu a marketingom naďalej uplatňujem v Škole ajurvédy a v ďalších zmysluplných projektoch, ktoré kladú dôraz na vyšší zmysel svojho podnikania, než na vyrábanie peňazí.

Fotoramik Skola ajurvedy - Lenka Hradiská.webp

Jozef Jogendra Zajasenský

Tajomstvá prírody a žitie v súlade s prírodným zákonitosťami mi boli blízke od malička. Na strednej škole, po nežnej revolúcii, som sa dozvedel, že môžem byť vegetarián. To bol začiatok mojej praxe a vášne pre zdravé varenie, ktorá vyvrcholila internetovým magazínom o zdravej výžive, neskôr internetovým obchodom a predajňou zdravej výživy s poradenstvom. V tom čase som sa dozvedel, že človek má aj energetické telo a skryté schopnosti, ktoré v sebe každý môže rozvinúť. V roku 1990 som začal s pravidelným cvičením jogy podľa Systému Joga v dennom živote. A tak ako sa hovorí "keď je žiak pripravený, učiteľ príde", o rok neskôr ma do jogy zasvätil sebarealizovaný Majster Višvaguru Mahámandaléšvar Paramhans svámí Mahéšvaránanda, čím začal môj celostný progres.

Moje prvé vedenie kurzov jogy začalo počas vysokoškolského štúdia pedagogického odboru matematiky a fyziky na MFF UK v Bratislave a v roku 1997 som sa stal medzinárodným certifikovaným inštruktorom jogy. Začal som precvičovať jogu pre všetky vekové kategórie, pre študentov, dospelých, pre deti, pre pedagógov. Viedol som kurzy varenia s použitím liečivého korenia, budoval s priateľmi jogacentrá, organizoval a lektoroval workshopy a víkendy s jogou, kurzy očistných techník a vzdelával budúcich inštruktorov jogy.

Popritom som spoznal Mirka Madudu, ktorý mi ľahko uchopiteľným kurzom ajurvédy v roku 2016 otvoril nový pohľad na aplikáciu prírodných zákonitostí do denného života, v súlade s jedinečnou konštitúciou každého človeka. Využil som jeho ponuku lektorovať kurzy varenia podľa ajurvédy, ajurvédsko-jogové pobyty s varením, neskôr nový kurz Ajurjogy, v ktorom prepájame jogu a ajurvédu do praktického celku, 1. ročník kurzu Škola ajurvédy - moja profesia a joga čikitsu v II. ročníku Školy ajurvédy.

 

Napĺňa ma pomoc druhým cez odovzdávanie skúseností, múdrosti a techník jogy a ajurvédy, pomocou ktorých dokážeme znovu nastoliť rovnováhu vo všetkých rovinách ľudského bytia, prečistiť a prebudiť vedomie, aby duša mohla naplno zažiariť v celej svojej kráse. V jej svetle sa všetko uzdravuje a zažívame svoje pravé bytie, nachádzame zmysel života.

Fotoramik Skola ajurvedy - Jozef Zajasensky (1).webp

Ingrid Bajzíková

Ajurvéde sa venujem od roku 2015, kedy som prvý krát navštívila AVP Ayurvedic Hospital & training centre v Indii. Najskôr ako preventívny pacient, kedy som si vyskúšala na vlastnom tele a mysli ajurvédske terapie, byliny, meditácie, jogu a pochopila silné prepojenie tela a mysle. Postupným spoznávaním princípov ajurvédy som si uvedomila, že Ajurvéda do môjho života prišla oveľa skôr, prirodzene a vtedy som ešte ani nevedela, že sa stravujem, fungujem podľa jej pravidiel. Praktické znalosti som si priniesla každý rok z Indie a od 2019 som začala rozširovať svoje teoretické znalosti v oblasti Ajurvédy. Pripravujem sa na 3 ročník profesionálneho vzdelávania v oblasti ajurvédy. Okrem toho absolvujem rôzne on-line medzinárodné kurzy v danej oblasti.
 

Mám ukončenú UK Pedagogickú fakultu v Bratislave a od skončenia školy sa viac ako 25 rokov venujem ľudským zdrojom. Spájam HR (ľudské zdroje) + Ajurvédu a vytvárame nový projekt HRA (doslova je to hra). Spájame mentálne telo s fyzickým telom. Učíme našich klientov prečo tieto oblasti (telo a myseľ) sú spojené nádoby a nie je možné ich oddeliť, nielen doma, ale aj v práci. Organizujeme vzdelávacie workshopy, denné, víkendové pobyty a konzultácie, kde sa zameriavame na výživu – Jedlo ako liek, spoznanie seba (individuálne dóše) a nastavenie životného štýlu. Svoje znalosti využívam aj v rámci individuálnych ajurvédskych diagnostík + používam špecializovaný SW VedaPulse na zistenie prebytku/vyčerpanej energie na úrovni dóš, orgánov, tkanív, subdóš, čakier ... prostredníctvom tepovej frekvencie srdca klienta.
 

Spolupracujem s ajurvédskym centrom RAJ zdravia V Bratislave, kde organizujeme rôzne projekty v oblasti ajurvédy a vzdelávame nielen klientov.  
 

Ajurvéda ma učí ako je dôležité upokojiť myseľ, pozastaviť sa na chvíľku, dopriať si kvalitné jedlo. Stravovanie podľa princípov Ajurvédy je aj mojim liekom, zmenilo môj životný štýl. Nie vždy máme možnosť odcestovať na dlhší čas na ajurvédsky pobyt do Indie, Srí Lanky alebo iných krajín, aby sme spoznali ako Ajurvéda blahodárne na nás pôsobí. Všetko je o našom rozhodnutí a môže si to každý vyskúšať aj v lokálnych podmienkach, s nami – som vašim ajurvédskym sprievodcom a koučom.
 

Ďakujem za každý môj krok, ktorý mi odkrýva tajomstvá a poznatky z tejto holistickej medicíny. Ďakujem mojim sprievodcom, ktorí mi ukazujú cestu k novým, hlbším informáciám o zdraví, jedle ako lieku, múdrosti a duchovnom pokoji.

Fotoramik Skola ajurvedy - Bajzikova Ingrid.webp

Magdaléna Jakobeiová MUDr.

Moja 20 ročná prax v oblasti neurológie a výchova 3 detí ma priviedla k celostnému pohľadu na zdravie človeka, teda k prepojeniu klasickej medicíny s východným liečebným systémom. Ajurvéda ponúka účinné nástroje liečenia a samoliečby pri civilizačných a chronických ochoreniach, ktoré väčšinou začínajú ako únavový syndróm, poruchy trávenia, poruchy spánku, bolesti kĺbov, zhoršenie koncentrácie, pamäte...

Som medicínsky konzultant v Škole ajurvédy. S dcérou Ivankou sa venujeme ajurvédskej diagnostike pomocou prístroja Veda pulse v kombinácii s individuálnym prístupom, taktiež prednáškam o základoch ajurvédy a o praktických princípoch aplikovateľných v bežnom živote. Taktiež vedieme kurzy varenia podľa ajurvédskych princípov s prízvukom na dôležitosť črevného mikrobiómu, ktorý tvorí základ imunitného systému človeka.

 

Vyštudovala som Lekársku fakultu UK Bratislava - všeobecné lekárstvo, získala som atestáciu - špecializácia neurológia, absolvovala som EEG kurz 1.st v Brne, EMG kurz na LF UK Bratislava a UN Martin, kurz vertebrológie vo FN s PLK Žilina, 3. mesačný kurz ashtanga jogy u Danky Bednárovej, semináre etikoterapie u MUDr. Vladimíra Vogeltanza, semináre meditácií v škole Etherikos, štúdium ajurvédy v Škole ajurvédy na Uloži.

Fotoramik Skola ajurvedy - MUDr. Magdaléna Jakobeiová.webp

Aleksandra Klemenc

Védska astrologička a ajurvédska odborníčka na výživu, ktorá má viac ako 12 rokov praktických skúseností s astrológiou, pôsobí v Slovinsku.

Pozorovanie hviezd a zvedavosť na astrológiu sú dve veci, ktorým sa venuje už od mladosti. Ako mladé dievča často trávila čas v prírode pod hviezdnou oblohou, čo v nej prebúdzalo vnútorné pochopenie astronomických udalostí. Od detstva ju obklopovalo množstvo astrologických kníh a postupne sa jej vášeň pre astrológiu stala jej životom. 
 
Aleksandra študovala védsku astrológiu Džótiš / Džjótiš (angl. Jyotish) v Slovinsku, vo svojej rodnej krajine, pokračovala v štúdiu v Chorvátsku a neskôr sa vzdelávala u indického astrológa dr. Pai Arjuna, známeho džótiš gurua. Zaujímala sa aj o oblasť ajurvédy, preto získala formálne vedomosti u B.A.M.S. Saurabha a neskôr dlhé roky asistovala rôznym ajurvédskym lekárom. S nadšením skúmala vzájomné prepojenie/vzťahy medzi džótišom a ajurvédou, aby pri liečbe klientov dosahovala lepšie a prospešnejšie výsledky. 

Po absolvovaní školenia ajurvédskej terapeutky začala spolupracovať s viacerými ajurvédskymi organizáciami v celosvetovom meradle, napríklad s organizáciou Mahariši Ayurveda a Art of Living

Súhlas a požehnanie gurua Šrí Šrí Šankara boli rozhodujúcim faktorom pre jej prijatie do čela organizácie Šankara. Následne sa Aleksandra stala zodpovednou za konzultácie a liečby Art of Living Ayurveda v Slovinsku a stala sa aj propagátorkou duchovných kurzov Art of Living na Bali

Aleksandra cíti, že sa ponorením do štúdia Utara Vastu u indického gurujiho Ma v USA dostala na úplne novú úroveň profesionálnej múdrosti. Táto ajurvédska medicína na liečenie maternice a pŕs určite posilňuje ženskú energiu tým najkrajším/neobyčajným spôsobom. 
Inštitút Life Veda v súčasnosti spolupracuje s ajurvédskou organizáciou AVP, ktorá má silné zastúpenie v Lotyšsku, Luxembursku, Slovinsku a v posledných rokoch aj na Slovensku.

Všetky Aleksandrine ajurvédske skúsenosti a džótiš poznatky sa trpezlivo hromadili celé roky, až prišiel ten správny čas a ona pocítila nutkanie všetko to spísať, a tak prehĺbiť a zveľadiť praktické chápanie véd. Spokojní klienti ju povzbudili a inšpirovali k založeniu Inštitútu Life Veda, ktorý ponúka školenia a kurzy džótišu, v ktorých sa tieto dve sesterské vedy prelínajú: Džjótiš a Ajurvéda. V dôsledku toho otvorila aj ajurvédske centrum

V súčasnosti poskytuje poradenstvo a vyučuje na medzinárodnej úrovni a poskytuje rôzne druhy astrologického poradenstva pre jednotlivcov aj firmy. Jej webstránka: www.lineja.si 
 

Fotoramik Skola ajurvedy - Aleksandra Klemenc.webp

Dr. Vikram Chauhan (B.A.M.S., Dayanand Ayurvedic College)

Dr.Vikram Chauhan je medzinárodne uznávaný ajurvédsky lekár z Indie. Je zakladateľom a riaditeľom spoločnosti Planet ayurveda, čo je jedna z vedúcich kliník ajurvédskej medicíny v Indii a výrobca bylinných ajurvédskych preparátov so zastúpením v Európe aj USA.

Titul Bachelor of Ayurvedic Medicine and Surgery (BAMS) získal na prestížnej Dayanand Ayurvedic College v Jalandhar, Punjab, India a titul MUDr. získal v obore bylinnej farmakológie.
Dr.Chauhan má vyše 25 ročné skúsenosti v liečbe chronických a komplikovaných ochorení ako je diabetes, artritída, astma, kožné problémy, tráviace ťažkosti a podobne pri liečbe tisícov pacientov v Indii aj mimo nej.

Vyučuje na viacerých ajurvédskych školách vo svete. V našej škole učí diagnostické metódy
a ajurvédsku farmakológiu.

Je nositeľom viacerých ocenení od mnohých organizácií medziinými aj Ministerstva jogy, ajurvédy a homeopatie v Indii. Vystupuje na mnohých konferenciách ako kľúčový rečník a pri šírení ajurvédy precestoval viac ako 50 krajín sveta.

Viac informácií nájdete na www.PlanetAyurveda.com

Fotoramik Skola ajurvedy - Dr. Vikram Chauhan.webp

Dr. Gaurang Joshi (B.A.M.S., Gujarat Ayurved University)

Je špecialista na liečbu onkologických ochorení a ochorení kože s 26 ročnou praxou. Je riaditeľom Atharva Multispecialty Ayurveda Hospital, Cancer Research Center v Rajkote v Indii, prezidentom Medzinárodnej nadácie na liečbu psoriázy, prezidentom Medzinárodnej Wing Ayurveda federácie v Indii, editor Journal of Cancer Prevention and Research, USA, a editor-International Journal of Experimental and Clinical Dermatology, USA.

Je nositeľom viacerých významných ocenení na poli ajurvédy:
Excellence Service Award 2017 by Vishwa Ayurved Parishad, Conferred with “Brahma Gaurav Award 2017’’ for his contribution of the propagation of Ayurveda globally by All Gujarat Brahma Samaj (Community), Conferred with “Ayush Kamal Bhushan” Award for excellence in Ayurved
Dermatology by Trinity Group and Ministry of Ayush, Gujarat, Awarded with Dhanwantari Award 2020 by IMA Ayush Association, New Delhi on National Ayurveda Day 9 th November 2020 Awarded with Healers of India Award by Network 18,CNBC and Apollo Hospitals, New Delhi, for outstanding contribution in Rural India Healthcare Awarded with Icon of Ayurveda Award 2020 by Vishwa Ayurvedic Sangathan, Awarded by Ayurveda Icon Award 2021 by Vishwa Ayurvedic Sangathan on National Ayurved Day, Awarded with Dhanwantari Award by Indo- Spain Yoga and Ayurveda, Foundation and AHIMSA, Salamanca, Spain on National Ayurveda Day 2 nd November 2021.

 

Viac o lektorovi na www.drgaurangjoshi.com

V našej Škole ajurvédy vyučuje ajurvédsku prevenciu a liečbu rakoviny, kožných chorôb a marmovú terapiu.

Fotoramik Skola ajurvedy - Dr. Gaurang Joshi.webp

Dr. Bhavna Joshi (B.A.M.S., Jamnagar Ayurveda University)

Dr. Bhavna Joshi  je ajurvédska lekárka so špecializáciou na onkologické ochorenia.
Je profesorkou v Indian Institute of Ayurveda Research and Hospital, Rajkot, Gujarat (čo je afilácia Gujarat Ayurveda University).

Je prezidentkou medzinárodnej asociácie na liečbu rakoviny a riaditeľkou Výskumného centra na liečbu rakoviny.

Vedie Nemocnicu vykonávajúcu Pancha karmu a liečbu kožných ochorení v meste Rajkot, v Gujarate v Indii.

Má 23 ročnú odbornú prax a ajurvédu prednáša na univerzite 16 rokov. Viac o lektorke na www.atharvaayurvedindia.com

V našej škole vedie ajurvédske vzdelávanie podľa medzinárodných štandardov a špecializované kurzy.

Fotoramik Skola ajurvedy - Prof. Dr. Bhavna Joshi.png

Dr. Hemaxi M. Indrodiya (B.A.M.S., Gujarat Ayurved University)

Pracuje ako ajurvédsky lekár v Apta Ayurveda & Panchkarma Clinic, Rajkot a zástupca vedúceho katedry všeobecnej medicíny na Indian Institute of Ayurveda Research and Hospital Rajkot.
 

Vo svojej praxi sa hlavne zameriavala na liečbu chronických ochorení za pomoci ajurvédskej medicíny. S tradičnou ajurvédskou medicínou má veľmi dobré výsledky pri liečbe IBS, ulceróznej kolitíde a iných gastro ochoreniach, chronických ochoreniach obličiek, pri artritída a iných autoimunitných ochoreniach.

V našej škole vyučuje fyziológiu.

Fotoramik Skola ajurvedy - Dr. Hemaxi M. Indrodiya.webp

Dr. Dharmendra Mishra (Lucknow University, State Ayurvedic College)

Dr. Dharmendra Mishra je profesorom a vedúcim katedry anatómie INDIAN INSTITUTE OF AYURVED, RAJKOT.

Je autorom troch odborných učebníc ajurvédskej anatómie a tiež autorom 21 odborných vedeckých článkov publikovaných v odborných časopisoch v Indii aj v zahraničí.

Pracuje v redakčnej rade International Journal of Recent and Futuristic Ayurveda Science. Je odborný spolupracovník Journal of Ayurveda, Medknow, Wolters Kluwer a  International Journal of Ayurvedic and Herbal Medicine.
 

V našej škole vyučuje anatómiu.

Fotoramik Skola ajurvedy - Dr. Dharmendra Mishra.webp

Ruwan Chamara Liyanage

Vedomosti ako terapeut získal na skvelej škole v Colombe, avšak prvý dotyk s liečivou silou olejov, či byliniek si nesie od svojho deda liečiteľa na Srí Lanke.

Klienti ho vyhľadávajú pri bolestiach chrbta, stuhnutej šiji, migrénach, ekzémoch, pri problémoch schudnúť, ale aj pri syndróme vyhorenia, či depresiách. Vykročte spolu s ním na cestu zdravia a vnútornej pohody. Nemusíte za ním cestovať na Srí Lanku, žije v Smoleniciach pri Trnave kde je romantický zámoček a v ňom úžasné ajurvédske centrum Sanasumaspa. 

V Škole ajurvédy vyučuje praktickú časť ajurvédskych olejových a masážnych terapií v II.ročníku.

Viac o Ruwanovi a ajurvédskom centre sa dozviete na www.sanasumaspa.sk

Fotoramik Skola ajurvedy - Ruwan Chamara Liyanage.webp

Dr. Leena P Shukla MD (B.A.M.S., Govt.Akhandanand Ayurved College)

Vedúca oddelenia fytoterapie na Indian Institute of Ayurved Research Hospital, Rajkot.
Je spoluautorka Handbook of Indian System of Medicinal Plants English & Sanskrit.
Odborné farmakologické články publikuje v International Journal Of Pharmaceutical Science.
Okrem ajurvédskej fytoterapie sa venuje propagácii ajurvédy na základe vedecky podložených dôkazov pre verejnosť. 

V našej škole vyučuje ajurvédsku farmakológiu.

Fotoramik Skola ajurvedy - Dr. Leena P Shukla MD.webp
bottom of page