page contents
top of page

O Nás

Škola ajurvédy vznikla v roku 2014 s cieľom priniesť na Slovensko poznanie troch božských náuk pre šťastný život ľudí na Zemi:

1. Božskej náuky o udržaní zdravia a dlhovekosti - AJURVÉDY

2. Božskej náuky o využití zákonitostí plynutia času v našich životoch - védskej astrológie DŽÓTIŠ (angl. Jyotish)

3. Božskej náuky o využití účinkov pôsobenia priestoru na náš život - VASTU ŠÁSTRA (angl. Vastu shastra)

V roku 2014 sme začali vlastnými silami a poznaním v oblasti ajurvédy, s cieľom zabezpečiť aby sa výuka ajurvédy šírila v jej čistej a pôvodnej podobe. Neustále rastúci záujem o vzdelávanie a tiež narastajúce množstvo vedomostí z oblasti ajurvédy u ľudí, ktorí sa hlásili do našej Školy, nás inšpirovali k tomu aby sme výuku čoraz viac profesionalizovali a hlavne aby sme študentom zabezpečili vykonávanie klinickej praxe pod vedením skúsených odborníkov z Indie.

V roku 2022 sme otvorili Školu védskej astrológie, ktorá vychováva prvých védskych astrológov na Slovensku.

V roku 2024 otvárame Školu védskeho umenia o pôsobení priestoru - Advanced Vastu shastra.

Zároveň na potvrdenie fungovania teoretických a praktických vedomostí nášho vzdelávanie vykonávame v spolupráci s akademickými odbornými partnermi aj niekoľko výskumných projektov.

 Aktuálne možnosti vzdelávania si môžete pozrieť tu >>

Miroslav Maduda, Bhaktanand

Celý život som hľadal odpovede na základné otázky života - kto som, čo je zmyslom života a kam pôjdem, keď život skončí a táto cesta hľadania ma priviedla k joge.
Joge sa venujem vyše 30 rokov. Cestu poznania mi otvorilo hlavne stretnutie s mojím
jogovým Majstrom Višvaguru Mahámandaléšvar Paramhans svámí Mahéšvaránandom, ktoré ma priviedlo k štúdiu najstarších posvätných textov - k štúdiu Véd.
 
Jednou z Véd je aj Ajurvéda, ktorá ma zaujala svojou praktickosťou a nadčasovosťou. Preto
som sa jej rozhodol profesionálne venovať. Najskôr som študoval ajurvédu u môjho prvého
učiteľa - Pavla Hlôšku v jeho Škole ajurvédy, ktorému ďakujem za schopnosť prakticky
uchopiť a aplikovať ajurvédu
v dennom živote.
Poznatky som si ďalej prehĺbil štúdiom ajurvédy u môjho druhého učiteľa Tribhangu Dasa na
jeho Bhaktivedanta univerzite, ktorému som vďačný za hlboké vedomosti o ajurvéde a za
priblíženie jej originálnych koreňov a zdrojov poznania.
Ďalšie odborné skúsenosti som získaval na špecializovaných kurzoch s indickými
ajurvédskymi lekármi
.

Védsku astrológiu som študoval na indickej Astralvarsity a Jyotish akadémii v Slovinsku.​
Posledných 10 rokov sa profesionálne venujem ajurvédskym diagnostikám  ajurvédskemu vzdelávaniu.

V roku 2014 som založil Školu ajurvédy na Slovensku s cieľom poskytovať ucelené vzdelanie v oblasti ajurvédy. V súčasnosti v Škole ajurvédy vyučujú okrem slovenských lektorov aj ajurvédski lekári z Indie s mnohoročnou praxou a skúsenosťami.

Štúdium véd a zavedenie viacerých ich princípov do môjho života mi úplne zmenilo život v tom najlepšom slova zmysle. Na mojich prednáškach a seminároch sa snažím túto moju osobnú skúsenosť sprostredkovať s láskou a pokorou všetkým mojím poslucháčom.

Fotoramik Skola ajurvedy - Miroslav Maduda.webp

Ingrid Bajzíková

Ajurvéde sa venujem od roku 2015, kedy som prvý krát navštívila AVP Ayurvedic Hospital & training centre v Indii. Najskôr ako preventívny pacient, kedy som si vyskúšala na vlastnom tele a mysli ajurvédske terapie, byliny, meditácie, jogu a pochopila silné prepojenie tela a mysle. Postupným spoznávaním princípov ajurvédy som si uvedomila, že Ajurvéda do môjho života prišla oveľa skôr, prirodzene a vtedy som ešte ani nevedela, že sa stravujem, fungujem podľa jej pravidiel. Praktické znalosti som si priniesla každý rok z Indie a od 2019 som začala rozširovať svoje teoretické znalosti v oblasti Ajurvédy. Pripravujem sa na 3 ročník profesionálneho vzdelávania v oblasti ajurvédy. Okrem toho absolvujem rôzne on-line medzinárodné kurzy v danej oblasti.
 

Mám ukončenú UK Pedagogickú fakultu v Bratislave a od skončenia školy sa viac ako 25 rokov venujem ľudským zdrojom. Spájam HR (ľudské zdroje) + Ajurvédu a vytvárame nový projekt HRA (doslova je to hra). Spájame mentálne telo s fyzickým telom. Učíme našich klientov prečo tieto oblasti (telo a myseľ) sú spojené nádoby a nie je možné ich oddeliť, nielen doma, ale aj v práci. Organizujeme vzdelávacie workshopy, denné, víkendové pobyty a konzultácie, kde sa zameriavame na výživu – Jedlo ako liek, spoznanie seba (individuálne dóše) a nastavenie životného štýlu. Svoje znalosti využívam aj v rámci individuálnych ajurvédskych diagnostík + používam špecializovaný SW VedaPulse na zistenie prebytku/vyčerpanej energie na úrovni dóš, orgánov, tkanív, subdóš, čakier ... prostredníctvom tepovej frekvencie srdca klienta.
 

Spolupracujem s ajurvédskym centrom RAJ zdravia V Bratislave, kde organizujeme rôzne projekty v oblasti ajurvédy a vzdelávame nielen klientov.  
 

Ajurvéda ma učí ako je dôležité upokojiť myseľ, pozastaviť sa na chvíľku, dopriať si kvalitné jedlo. Stravovanie podľa princípov Ajurvédy je aj mojim liekom, zmenilo môj životný štýl. Nie vždy máme možnosť odcestovať na dlhší čas na ajurvédsky pobyt do Indie, Srí Lanky alebo iných krajín, aby sme spoznali ako Ajurvéda blahodárne na nás pôsobí. Všetko je o našom rozhodnutí a môže si to každý vyskúšať aj v lokálnych podmienkach, s nami – som vašim ajurvédskym sprievodcom a koučom.
 

Ďakujem za každý môj krok, ktorý mi odkrýva tajomstvá a poznatky z tejto holistickej medicíny. Ďakujem mojim sprievodcom, ktorí mi ukazujú cestu k novým, hlbším informáciám o zdraví, jedle ako lieku, múdrosti a duchovnom pokoji.

Fotoramik Skola ajurvedy - Bajzikova Ingrid.webp

Jozef Jogendra Zajasenský

Tajomstvá prírody a žitie v súlade s prírodným zákonitosťami mi boli blízke od malička. Na strednej škole, po nežnej revolúcii, som sa dozvedel, že môžem byť vegetarián. To bol začiatok mojej praxe a vášne pre zdravé varenie, ktorá vyvrcholila internetovým magazínom o zdravej výžive, neskôr internetovým obchodom a predajňou zdravej výživy s poradenstvom. V tom čase som sa dozvedel, že človek má aj energetické telo a skryté schopnosti, ktoré v sebe každý môže rozvinúť. V roku 1990 som začal s pravidelným cvičením jogy podľa Systému Joga v dennom živote. A tak ako sa hovorí "keď je žiak pripravený, učiteľ príde", o rok neskôr ma do jogy zasvätil sebarealizovaný Majster Višvaguru Mahámandaléšvar Paramhans svámí Mahéšvaránanda, čím začal môj celostný progres.

Moje prvé vedenie kurzov jogy začalo počas vysokoškolského štúdia pedagogického odboru matematiky a fyziky na MFF UK v Bratislave a v roku 1997 som sa stal medzinárodným certifikovaným inštruktorom jogy. Začal som precvičovať jogu pre všetky vekové kategórie, pre študentov, dospelých, pre deti, pre pedagógov. Viedol som kurzy varenia s použitím liečivého korenia, budoval s priateľmi jogacentrá, organizoval a lektoroval workshopy a víkendy s jogou, kurzy očistných techník a vzdelával budúcich inštruktorov jogy.

Popritom som spoznal Mirka Madudu, ktorý mi ľahko uchopiteľným kurzom ajurvédy v roku 2016 otvoril nový pohľad na aplikáciu prírodných zákonitostí do denného života, v súlade s jedinečnou konštitúciou každého človeka. Využil som jeho ponuku lektorovať kurzy varenia podľa ajurvédy, ajurvédsko-jogové pobyty s varením, neskôr nový kurz Ajurjogy, v ktorom prepájame jogu a ajurvédu do praktického celku. Od roku 2023 lektorujem 1. ročník kurzu Škola ajurvédy - moja profesia na Uloži a joga čikitsa v II. ročníku AMP Školy ajurvédy.

 

Napĺňa ma pomoc druhým cez odovzdávanie skúseností, múdrosti a techník jogy a ajurvédy, pomocou ktorých dokážeme znovu nastoliť rovnováhu vo všetkých rovinách ľudského bytia, prečistiť a prebudiť vedomie, aby duša mohla naplno zažiariť v celej svojej kráse. V jej svetle sa všetko uzdravuje a zažívame svoje pravé bytie, nachádzame zmysel života.

Fotoramik Skola ajurvedy - Jozef Zajasensky (1).webp

Lenka Hradiská

Volám sa Lenka, som kreatívna duša a veľmi rada píšem o tom, čo ma baví a napĺňa. Milujem učiť sa všetko nové, moju permakultúrnu záhradku, a zo všetkého najviac ajurvédske varenie a pečenie.

 

Vo svojom živote som vyskúšala veľa povolaní. Už počas štúdia Biológie na vysokej škole som pracovala v marketingovej agentúre ako copywriter a začala som dávať veciam zmysel cez texty. Po štúdiu Biológie ma cesty zaviedli k 2 ročnému štúdiu ajurvédy. Sestre ajurvédy - joge sa venujem už od strednej školy, preto som ani chvíľu so štúdiom ajurvédy neváhala. A až pri štúdiu ajurvédy som konečne pochopila vetu: Robiť to, čo ma baví a napĺňa celým bytím. 

 

Dvojročné štúdium ajurvédy som prehĺbila akreditovaným kurzom jogy 1. kvalifikačného stupňa. A taktiež štúdiom Astrológie a Vastu Shastra na indickej Astralvarsity. V Škole ajurvédy chcem dať ľuďom pridanú hodnotu, prebudiť v nich túžbu správať sa šetrnejšie k svojmu telu, prírode a ľuďom navôkol. Verím v dobro, chcem ponúknuť svetu viac, inšpirovať a byť inšpirovaná. Moje poznatky predávam ďalej prednáškami v 2-ročnom module Ajurvéda Moja profesia a v 3-mesačnom kurze Ajurvédsky výživový poradca. 


Venujem sa aj individuálnym ajurvédskym diagnostikám. Moje skúsenosti s tvorbou obsahu a marketingom naďalej uplatňujem v Škole ajurvédy a v ďalších zmysluplných projektoch, ktoré kladú dôraz na vyšší zmysel svojho podnikania, než na vyrábanie peňazí.

Fotoramik Skola ajurvedy - Lenka Hradiská.webp

Aleksandra Klemenc

Védska astrologička a ajurvédska odborníčka na výživu, ktorá má viac ako 12 rokov praktických skúseností s astrológiou, pôsobí v Slovinsku.

Pozorovanie hviezd a zvedavosť na astrológiu sú dve veci, ktorým sa venuje už od mladosti. Ako mladé dievča často trávila čas v prírode pod hviezdnou oblohou, čo v nej prebúdzalo vnútorné pochopenie astronomických udalostí. Od detstva ju obklopovalo množstvo astrologických kníh a postupne sa jej vášeň pre astrológiu stala jej životom. 
 
Aleksandra študovala védsku astrológiu Džótiš / Džjótiš (angl. Jyotish) v Slovinsku, vo svojej rodnej krajine, pokračovala v štúdiu v Chorvátsku a neskôr sa vzdelávala u indického astrológa dr. Pai Arjuna, známeho džótiš gurua. Zaujímala sa aj o oblasť ajurvédy, preto získala formálne vedomosti u B.A.M.S. Saurabha a neskôr dlhé roky asistovala rôznym ajurvédskym lekárom. S nadšením skúmala vzájomné prepojenie/vzťahy medzi džótišom a ajurvédou, aby pri liečbe klientov dosahovala lepšie a prospešnejšie výsledky. 

Po absolvovaní školenia ajurvédskej terapeutky začala spolupracovať s viacerými ajurvédskymi organizáciami v celosvetovom meradle, napríklad s organizáciou Mahariši Ayurveda a Art of Living

Súhlas a požehnanie gurua Šrí Šrí Šankara boli rozhodujúcim faktorom pre jej prijatie do čela organizácie Šankara. Následne sa Aleksandra stala zodpovednou za konzultácie a liečby Art of Living Ayurveda v Slovinsku a stala sa aj propagátorkou duchovných kurzov Art of Living na Bali

Aleksandra cíti, že sa ponorením do štúdia Utara Vastu u indického gurujiho Ma v USA dostala na úplne novú úroveň profesionálnej múdrosti. Táto ajurvédska medicína na liečenie maternice a pŕs určite posilňuje ženskú energiu tým najkrajším/neobyčajným spôsobom. 
Inštitút Life Veda v súčasnosti spolupracuje s ajurvédskou organizáciou AVP, ktorá má silné zastúpenie v Lotyšsku, Luxembursku, Slovinsku a v posledných rokoch aj na Slovensku.

Všetky Aleksandrine ajurvédske skúsenosti a džótiš poznatky sa trpezlivo hromadili celé roky, až prišiel ten správny čas a ona pocítila nutkanie všetko to spísať, a tak prehĺbiť a zveľadiť praktické chápanie véd. Spokojní klienti ju povzbudili a inšpirovali k založeniu Inštitútu Life Veda, ktorý ponúka školenia a kurzy džótišu, v ktorých sa tieto dve sesterské vedy prelínajú: Džjótiš a Ajurvéda. V dôsledku toho otvorila aj ajurvédske centrum

V súčasnosti poskytuje poradenstvo a vyučuje na medzinárodnej úrovni a poskytuje rôzne druhy astrologického poradenstva pre jednotlivcov aj firmy. Jej webstránka: www.lineja.si 
 

Fotoramik Skola ajurvedy - Aleksandra Klemenc.webp

RNDr. Eva Štefánková, PhD.

Som zanietený vedec, ktorého odmalička priťahovala príroda a jej poklady. Moji rodičia ma viedli k spoznávaniu prírody a jej ochrane, a zároveň moja babka bylinkárka ma naučila spoznávať
a využívať liečivé rastliny okolitých lúk a lesov v obci Vinosady. 
Prvé vedecké základy k výskumu rastlín mám od základnej školy, vďaka odbornému vedeniu pani učiteľky Anjelovej, Repákovej a Neščákovej, ktoré ma viedli v úspešnej slovenskej práci o Rastlinách na lúkach nad Vinosadmi.


Nadšenie a vedecký duch ma sprevádzal na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského
v Bratislave
, kde som najskôr študovala všeobecný odbor Biológia a na magisterskom stupni som sa špecializovala na antropológiu. Svoju vášeň k vede a medicíne som prehĺbila na postgraduálnom štúdiu na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského, ktoré ma naučilo odbornosti, vystupovaniu, prejavu, hľadania relevantných a kvalitných zdrojov informácií. Veda ma naučila skúmať, testovať a spoznávať.

 

Pôsobím v Národnom Ústave detských chorôb ako klinický antropológ a vo svojom voľnom čase sa venujem ajurvédskej fytoterapii.

Príroda a spoznávanie vlastností liečivých rastlín na náš organizmus sú pre mňa dokonalým relaxom pre telo a myseľ. Zároveň mi bylinky pomáhajú už niekoľko rokov pri prevencii ale i liečbe môjho tela a podporujú celkovú obranyschopnosť, vitalitu a fyzickú kondíciu celého tela. Cesta k spoznávaniu ajurvédy viedla cez moje zdravie, potreba využitia liečivých účinkov prírody na naše telo a neskôr aj hlbšie poznávanie véd.

 

Škola ajurvédy mi poskytuje vzdelanie v tejto oblasti rozvoja a umožňuje mi tak spájať vedecké poznanie s védskym. Aktuálne som slovenským koordinátorom za Školu ajurvédy v jedinečnom výskumnom projekte európskeho významu: Určenie ajurvédskych vlastností európskych liečivých bylín.

Fotoramik Skola ajurvedy - Eva Stefankova.png

Magdaléna Jakobeiová MUDr.

Moja 20 ročná prax v oblasti neurológie a výchova 3 detí ma priviedla k celostnému pohľadu na zdravie človeka, teda k prepojeniu klasickej medicíny s východným liečebným systémom. Ajurvéda ponúka účinné nástroje liečenia a samoliečby pri civilizačných a chronických ochoreniach, ktoré väčšinou začínajú ako únavový syndróm, poruchy trávenia, poruchy spánku, bolesti kĺbov, zhoršenie koncentrácie, pamäte...

Som medicínsky konzultant v Škole ajurvédy. S dcérou Ivankou sa venujeme ajurvédskej diagnostike pomocou prístroja Veda pulse v kombinácii s individuálnym prístupom, taktiež prednáškam o základoch ajurvédy a o praktických princípoch aplikovateľných v bežnom živote. Taktiež vedieme kurzy varenia podľa ajurvédskych princípov s prízvukom na dôležitosť črevného mikrobiómu, ktorý tvorí základ imunitného systému človeka.

 

Vyštudovala som Lekársku fakultu UK Bratislava - všeobecné lekárstvo, získala som atestáciu - špecializácia neurológia, absolvovala som EEG kurz 1.st v Brne, EMG kurz na LF UK Bratislava a UN Martin, kurz vertebrológie vo FN s PLK Žilina, 3. mesačný kurz ashtanga jogy u Danky Bednárovej, semináre etikoterapie u MUDr. Vladimíra Vogeltanza, semináre meditácií v škole Etherikos, štúdium ajurvédy v Škole ajurvédy na Uloži.

Fotoramik Skola ajurvedy - MUDr. Magdaléna Jakobeiová.webp

Ruwan Chamara Liyanage

Vedomosti ako terapeut získal na skvelej škole v Colombe, avšak prvý dotyk s liečivou silou olejov, či byliniek si nesie od svojho deda liečiteľa na Srí Lanke.

Klienti ho vyhľadávajú pri bolestiach chrbta, stuhnutej šiji, migrénach, ekzémoch, pri problémoch schudnúť, ale aj pri syndróme vyhorenia, či depresiách. Vykročte spolu s ním na cestu zdravia a vnútornej pohody. Nemusíte za ním cestovať na Srí Lanku, žije v Smoleniciach pri Trnave kde je romantický zámoček a v ňom úžasné ajurvédske centrum Sanasumaspa. 

V Škole ajurvédy vyučuje praktickú časť ajurvédskych olejových a masážnych terapií v II.ročníku.

Viac o Ruwanovi a ajurvédskom centre sa dozviete na www.sanasumaspa.sk

Fotoramik Skola ajurvedy - Ruwan Chamara Liyanage.webp

Dr. Paul Dinil

Dr. Dinil Paul je ajurvédsky lekár, ktorý pracuje pre Arya Vaidya pharmacy (AVP)

Coimbatore India (www.avpayurveda.com) od roku 2010, v jednom z najlepších liečebných a výskumných centier v Indii.
 

Vo svojej klinickej praxi získal diagnostické a terapeutické skúsenosti v oblasti Panchakarma terapie, gastrointestinálnych chorôb, mentálnych porúch, muskuloskeletálnych problémov, neurologických chorôb, pediatrie, kožných a alergických problémov s využitím liečby pomocou ajurvédskych výživových doplnkov a ajurvédskych terapií.
 

Svojím zamestnávateľom bol vyslaný do Európy s cieľom šírenia Ajurvédy v Európe. Od roku 2016 pracuje v Lotyšsku v AVP Baltics ako vrchný lekár v oblasti klinických služieb, výskumu a rôznych pravidelných akademických aktivít v Slovinsku, Luxemburgu a Turecku.
 

Je členom skupiny lektorov pre kurzy ajurvédy organizované University of Latvia v Rige a konzultantom Ayurvedic Centre in the Baltic Beach Hotel Spa in Jurmala, Latvia.
 

Od roku 2022 je externým lektorom našej Školy ajurvédy.

Fotoramik Skola ajurvedy - Dr. Paul Dinil.webp

Dr. Vikram Chauhan (B.A.M.S., MD-Ayurveda, Dayanand Ayurvedic College)

Dr. Vikram Chauhan je medzinárodne uznávaný ajurvédsky lekár z Indie. Je zakladateľom a riaditeľom spoločnosti Planet Ayurveda, ktorá je jednou z popredných kliník ajurvédskej medicíny v Indii a výrobcom bylinných ajurvédskych produktov so zastúpením v Európe a USA. Vyučuje na viacerých ajurvédskych školách po celom svete a v našej škole vyučuje diagnostické metódy a ajurvédsku farmakológiu
 

Získal titul bakalára ajurvédskej medicíny a chirurgie (BAMS) na prestížnej Dayanand Ayurvedic College v Jalandhare v indickom Pandžábe a titul doktora medicíny (MD) v oblasti bylinnej farmakológie. Doktor Chauhan má viac ako 25 rokov skúseností s liečbou chronických a komplikovaných ochorení, ako sú cukrovka, artritída, astma, kožné problémy, tráviace problémy a ďalšie, pričom liečil tisíce pacientov v Indii aj mimo nej. 
 

Získal množstvo ocenení od rôznych organizácií vrátane Ministerstva jogy, ajurvédy a homeopatie v Indii. Dr. Chauhan je hlavným rečníkom na mnohých konferenciách a precestoval viac ako 50 krajín sveta, aby šíril osvetu o ajurvéde. 
 

Ako zakladateľ a riaditeľ spoločnosti Planet Ayurveda.com a siete kliník založil Dr. Chauhan poprednú ajurvédsku značku, výrobnú a exportnú spoločnosť s pobočkami v Spojených štátoch, Európe, Afrike, juhovýchodnej Ázii a Indii. Jeho vizionárske vedenie posunulo spoločnosť Planet Ayurveda na popredné miesto v odvetví, ktoré ponúka autentické ajurvédske prostriedky a individuálne riešenia zdravotnej starostlivosti pre pacientov na celom svete.
 

Vášeň Dr. Chauhana pre zdieľanie múdrosti ajurvédy presahuje geografické hranice. Po rozsiahlych cestách do viac ako 40 krajín viedol semináre, workshopy a konzultácie a šíril princípy ajurvédy v rôznych kultúrnych kontextoch. Jeho neoceniteľné poznatky a holistický prístup mu priniesli uznanie ako hlavnému rečníkovi na národných a medzinárodných konferenciách o ajurvéde a v mediálnych programoch po celom svete.
 

Dr. Chauhan je uznávaným autorom, napísal niekoľko autoritatívnych kníh o ajurvéde, ktoré boli preložené do viacerých európskych jazykov, čím sa rozšíril celosvetový dosah tejto starobylej liečebnej vedy. Jeho odborné znalosti zahŕňajú liečbu náročných a chronických ochorení vrátane cirhózy pečene, ulceróznej kolitídy, psoriázy, rakoviny a zlyhania obličiek, pričom počas svojej bohatej kariéry úspešne liečil viac ako 1 milón pacientov.
 

Dr. Chauhan je zakladateľom a riaditeľom ajurvédskej školy PEACE v Európe, ktorá sa rozprestiera na Slovensku, v Rakúsku a Nemecku, a snaží sa vychovávať novú generáciu ajurvédskych lekárov. Spolu so svojím tímom ajurvédskych lekárov poskytuje komplexné školenia zdravotníckym pracovníkom a študentom, čím podporuje hlboké pochopenie ajurvédskych princípov a postupov.

Prínos Dr. Chauhana k ajurvéde bol široko uznaný prostredníctvom mnohých ocenení a vyznamenaní z národných a medzinárodných konferencií, mediálnych domov, vládnych organizácií, ministrov a známych osobností. Dr. Chauhan je držiteľom uznávaného certifikátu "Liečiteľ" z Lotyšska v Európe a má právne oprávnenie praktizovať ajurvédu na všetkých kontinentoch, čo ešte viac umocňuje jeho poslanie šíriť ajurvédu na celom svete. 

 

Poslaním Dr. Vikrama Chauhana, ktorého poháňa hlboké odhodlanie šíriť posolstvo holistického liečiteľstva, je sprístupniť ajurvédu v každom kúte planéty a umožniť jednotlivcom prijať prirodzené, udržateľné prístupy k zdraviu a blahobytu.


Viac informácií o lektorovi na www.PlanetAyurveda.com

Fotoramik Skola ajurvedy - Dr. Vikram Chauhan.png

Dr. Dr. Meenakshi Chauhan (B.A.M.S. - zlatá medaila, doktorka alternatívnej medicíny)

Dr. Meenakshi Chauhan je spoluzakladateľka a výkonná riaditeľka spoločnosti Planet Ayurveda Pvt. Ltd., je významnou praktickou lekárkou s takmer 25-ročnými bohatými skúsenosťami v oblasti ajurvédy.
 

Dr. Chauhanová začala svoju cestu v oblasti holistickej zdravotnej starostlivosti bakalárskym štúdiom ajurvédskej medicíny a chirurgie (BAMS) na Punjab University v Čandígarhu, kde získala pozoruhodné ocenenie - zlatú medailu. Jej snaha o akademickú dokonalosť ju viedla k získaniu postgraduálneho titulu v oblasti alternatívnej medicíny v Kalkate
 

Dr. Chauhanová, poháňaná túžbou po vedomostiach a oddanosťou holistickému blahu, diverzifikovala svoje akademické portfólio získaním magisterského titulu v angličtine a ponorením sa do oblasti starostlivosti o pleť a kozmetiky prostredníctvom diplomu z kozmetiky na VLCC. Fascinovaná hlbokými súvislosťami medzi astrológiou a medicínou, ďalej obohatila svoje znalosti získaním titulu Jyotish Praveen.
 

Chauhan sa narodila v rodine uznávaných lekárov a bola vychovávaná v bohatej tradícii ajurvédy pod vedením svojho otca, Dr. Madana Gulatiho, a matky, Dr. Saras Gulati. Inšpirovaná rodinným dedičstvom a osobnými skúsenosťami sa vydala na cestu, aby prostredníctvom ajurvédy zmysluplne prispela k životu iných. Napriek počiatočným odbočkám, vrátane krátkeho nábehu na štúdium podnikania, ju neochvejná oddanosť liečeniu a službe priviedla späť k jej skutočnému povolaniu v ajurvéde.
 

Jej prínos v oblasti holistickej zdravotnej starostlivosti bol ocenený mnohými cenami a vyznamenaniami vrátane prestížnej ceny Matri Shakti Award 2022, ktorú jej udelili vážení hodnostári vrátane MLA, ministrov vlády, ministra športu a mládeže a čestných guvernérov Pandžábu a Harijány.
 

Viac informácií o lektorke na www.PlanetAyurveda.com

Fotoramik Skola ajurvedy - Dr. Meenakshi Chauhan.png

Dr. Shivani Sharma (B.A.M.S., Babe Ke Ayurvedic Medical College & Hospital Daudhar)

Dr. Shivani Sharma je vysoko kvalifikovaná ajurvédska lekárka s rôznorodými skúsenosťami v oblasti tradičnej medicíny, ktorá sa špecializuje na holistické zdravie a wellness. Absolvovala bakalárske štúdium ajurvédskej medicíny a chirurgie (BAMS) v meste Moga v Pandžábe a získala rozsiahle skúsenosti v rôznych lekárskych zariadeniach a špecializáciách.

 

S vášňou pre liečenie a odhodlaním starať sa o pacientov sa cesta Dr. Sharmu v oblasti ajurvédy začala intenzívnym školením na Ayurvedic Medical College and Hospital v Moga, Punjab. Počas stáže sa ponorila do všetkých oddelení, zdokonaľovala sa v postupoch Pančakarmy a získavala neoceniteľné praktické skúsenosti.

 

Oddanosť Dr. Sharmovej svojmu remeslu ju viedla k preskúmaniu rôznych klinických prostredí vrátane služby na jednotke intenzívnej starostlivosti pre kardiakov v superšpecializovanej nemocnici Shriman. Svoje odborné znalosti ďalej rozšírila asistovaním pri normálnych pôrodoch, zákrokoch D & C a kauterizácii v Chawla Nursing Home and Maternity Hospital v Jalandhare.

 

Na svojej profesionálnej ceste pokračovala Dr. Sharma na Vasudev Maternity Clinic, kde samostatne viedla ambulantné oddelenia a preukázala svoju schopnosť riešiť rôzne potreby pacientov so súcitom a odbornosťou.

 

Od augusta 2020 je Dr. Sharma neoddeliteľnou súčasťou tímu Planet Ayurveda a pracuje pod vedením renomovaného odborníka na ajurvédu, Dr. Vikrama Chauhana. Vo svojej funkcii prispieva svojimi zručnosťami k lekárskym táborom, výstavám, seminárom a online/offline výučbám pre študentov na národnej a medzinárodnej úrovni, čím šíri povedomie a vedomosti o ajurvéde na celom svete.

 

Viac informácií o lektorke na www.PlanetAyurveda.com

Fotoramik Skola ajurvedy - Dr. Shivani Sharma.png

Dr. Harman (B.A.M.S., Saint Sahara Ayurvedic Medical College & Hospital Kosthamir)

Dr. Harmanová je oddaná a skúsená ajurvédska lekárka, ktorá obohacuje oblasť holistickej zdravotnej starostlivosti vďaka svojmu komplexnému vzdelaniu a rôznorodým skúsenostiam. Vďaka silným základom v tradičnej medicíne prináša Dr. Harmanová do svojej funkcie vyškoleného ajurvédskeho lekára v spoločnosti Planet Ayurveda bohaté vedomosti a skúsenosti.

Dr. Harmanová získala bakalárske vzdelanie v odbore ajurvédska medicína a chirurgia (BAMS) v meste Bathinda v indickom Pandžábe. Tento prísny akademický program ju vybavil hlbokým pochopením ajurvédskych princípov a praktík, čím položil základy pre jej neskorší prínos v tejto oblasti.

Počas svojej kariéry sa doktorka Harmanová aktívne zúčastňovala na mnohých národných lekárskych táboroch, festivaloch, výstavách a webových seminároch, čím prezentovala svoje odhodlanie venovať sa komunitnému zdraviu a vzdelávaniu. Jej účasť na podujatiach, ako je napríklad Arogya Fest 2018 organizovaný AYUSH India, odráža jej odhodlanie propagovať ajurvédu na širšej platforme.

Odborné znalosti Dr. Harmanovej sa rozširujú na prípravu rôznych ajurvédskych liekov v Rasashastre a Bhaishajya Kalpana, ako aj na zložité umenie tvorby kshara sutry. Okrem toho získala praktické skúsenosti s asistenciou pri všeobecných operáciách a vykonávaním rozmanitých pančakarmových procedúr vrátane snehany, swedany, basti, nasy a lokálnej basti, čím ďalej zvyšuje svoje klinické zručnosti.

Ako cenný člen tímu Planet Ayurveda od decembra 2021 pracuje Dr. Harman pod vedením celosvetovo uznávaného odborníka na ajurvédu Dr. Vikrama Chauhana. V tejto funkcii sa aktívne zapája do vybavovania ambulancií a poskytovania konzultácií pacientom na celom svete prostredníctvom rôznych spôsobov, čím zabezpečuje individuálne a efektívne poskytovanie zdravotnej starostlivosti. V rámci svojej funkcie tiež prispieva svojimi zručnosťami k zdravotníckym táborom, výstavám, seminárom a online/offline výučbám pre študentov na národnej a medzinárodnej úrovni, čím šíri povedomie a vedomosti o ajurvéde na celom svete.

Viac informácií o lektorke na www.planetayurveda.com

Fotoramik Skola ajurvedy - Dr. Harman.png

Dr. S Bhagya Jyothi (Ayurveda Practitioner, Teacher, Dietitian, Author)

Dr. S Bhagya Jyothi je dynamickou osobnosťou v oblasti ajurvédy, ktorá stelesňuje vášeň, odborné znalosti a odhodlanie k holistickej pohode. S viac ako 24-ročnými skúsenosťami významne prispela ako praktizujúca lekárka, pedagogička a autorka, čím obohatila životy nespočetného množstva ľudí na celom svete.

Odborné skúsenosti:
* Prashanthi Ayurvedic Centre, Bangalore: Dr. Bhagya Jyothi viedla a dohliadala na terapie Pančakarma, čím prezentovala svoje odborné znalosti v oblasti tradičných ajurvédskych procedúr.
* Nagarjuna Vaidyashala, Bangalore: Pôsobila ako hlavný konzultant, poskytovala ajurvédske konzultácie, poradenstvo v oblasti stravovania a vykonávala terapie Pančakarma.
* Fakulta ajurvédy v Kalifornii, USA: Dr. Bhagya Jyothi prispela svojimi vedomosťami a odbornými znalosťami ako členka fakulty na Americkej univerzite alternatívnej medicíny a Niramaya School of Ayurveda. Vyučovala rôzne predmety ajurvédy, viedla procedúry pančakarmy a viedla študentov počas stáží.
* Inštruktorka jogy v Londýne, Spojené kráľovstvo: Dr. Bhagya Jyothi sa podelila o svoju vášeň pre jogu tým, že vyučovala všeobecné kurzy jogy pre komunitu, čím podporovala pohodu a vitalitu.

Vzdelanie:
* (Bachelor of Ayurveda Medicine and Surgery): Bhagya Jyothi absolvovala bakalárske štúdium na GAMC, ktorá je súčasťou Rajiv Gandhi University v Bangalore, čím položila základy svojej slávnej kariéry v oblasti ajurvédy.
* D.A.N.D (diplom z aplikovanej výživy a dietetiky): Svoje odborné znalosti v oblasti výživy a dietetiky si ešte viac rozšírila a doplnila ajurvédsku prax o moderné zásady stravovania.
* Y.I.C.C (Certifikovaný kurz pre inštruktorov jogy): Dr. Bhagya Jyothi získala certifikát od Vivekananda Yoga Kendra v Bangalore, čím posilnila svoj holistický prístup k zdraviu prostredníctvom jogy.

Dosiahnuté úspechy a prínosy:
* Bhagya Jyothi je autorkou knihy "Comprehending Astanga Hrudayam Sutrastanam", uznávanej učebnice ajurvédskeho vzdelávania, a preložila knihu "Ayurveda - God's Manual for Healing" do kanadčiny, čím rozšírila prístup k ajurvédskej múdrosti.
* V Londýne viedla lekcie jogy a zúčastňovala sa na rôznych národných a medzinárodných lekárskych táboroch, festivaloch, výstavách a webových seminároch, čím preukázala svoje odhodlanie pre holistické zdravie.
* Jej znalosti ajurvédskych terapií, výživy a jogy boli nápomocné pri vedení študentov, pacientov a členov komunity k optimálnemu zdraviu a vitalite.

Fotoramik Skola ajurvedy - Dr. S Bhagya Jyothi.png
bottom of page