page contents
top of page

Ajurvédsky pobyt so spoločným varením a jogou v Levočských vrchoch 

Spoločné varenie

Srdečne vás pozývame na zážitkovo-poznávací Ajurvédsky pobyt so spoločným varením a cvičením jogy v Levočských vrchoch.

 

Na predĺženom víkendovom pobyte sa spoločne naladíme do sattvy - energie čistoty a harmónie, prostredníctvom dvoch sestier ajurvédy a jogy. 

 

Budeme harmonizovať prevládajúcu energiu aktuálneho ročného obdobia - Váta, Pitta a Kapha za pomoci skvelých sattvických vegetariánskych jedál, ktoré si spoločne navaríme, pomocou jogových techník, prechádzok v prírode s výhľadom na dolný Spiš, Slovenský raj a východné Vysoké Tatry.

Ako môžeme pociťovať rozladenie energií v ročných obdobiach vo fyzickej a mentálnej rovine?
 

 • Zvýšenie prevládajúcej energie Váta v jesennom období: najtypickejším prejavom je zápcha, ďalej suché pery/pokožka/oči/vagína, ubúdanie sily, stuhnutosť svalov a šliach, kŕče, zlý krvný obeh, vysoký/premenlivý tlak, ochorenia a bolesti/praskanie kĺbov, náhle sa objavujúce bolesti v rôznych častiach tela, zhoršenie trávenia, nepokoj, nervozita, nedočkavosť, obavy, strach, nespavosť, zhoršenie pamäte, neschopnosť uvoľniť sa, netolerovanie chladu a vetra, atď. 

 • Zvýšenie prevládajúcej energie Kapha v jarnom období: najtypickejším prejavom je zadržiavanie moči/tekutín a zahlienenie, ďalej pomalý metabolizmus, pocity tiaže v tele, nadmerný spánok, priberanie na váhe, studená a vlhká koža, dušnosť pri námahe, kašeľ s vykašliavaním hlienu, zápal pľúc/pohrudnice, vyklbovanie alebo uvoľňovanie kĺbov v dôsledku nadmernej tvorby kĺbneho mazu, celulitída, zvyšovanie hladiny cholesterolu, malátnosť, zhoršená pozornosť, letargia, otupelosť, depresie, atď.

 • Zvýšenie prevládajúcej energie Pitta v letnom období: najtypickejším prejavom sú kožné problémy/vyrážky, horúčky a zápaly v tele, ďalej pociťovanie slabosti pri pobyte na slnku alebo v teple, problémy s trávením, znížená tolerancia pálivých jedál/alkoholu/ťažkých jedál, neprirodzený hlad a smäd, vyhľadávanie chladných jedál a nápojov, problémy so žilami, vysoký krvný tlak, problémy so zrakom, žltnutie moču/stolice/očných bielok/pokožky, problémy s pečeňou a žlčníkom/slezinou/štítnou žľazou, žalúdočné vredy, hnev, napätie, prchkosť, popudlivosť, atď.

Spojením harmonizujúceho varenia s jogovými technikami a tiež s pobytom v prírode, nielen harmonizujeme rozladené energie, ale aj kvalitne vyživíme fyzické a jemno-hmotné telá: telo energie, telo mysle, telo intelektu a kauzálne telo blaženosti. Výber potravín, spôsob varenia a výber jogových techník bude podliehať tvorbe najčistejšej kvality sattva, ktorá prebúdza čistotu a harmóniu v tele, mysli i v duši.

 

Pobyt je vhodný pre každého, aj bez predchádzajúcich skúsenosti s jogou a ajurvédou. Odnesiete si so sebou nielen nové skúsenosti, ale i všetky recepty a zoznam jogových cvičení, podľa ktorých si budete môcť variť a cvičiť aj doma.

 • Ajurvéda - najstaršia medicína na Zemi, dáva nám poznanie ako môžeme dosiahnuť zdravie a dlhý život.

 • Sattvické varenie - výživa je všetko čo prijímame, a sattva je jedna z troch základných kvalít stvorenia. Sattva prináša do života šťastie, radosť, spokojnosť, trpezlivosť, vytrvalosť, schopnosť odpúšťať, prebúdza duchovnú túžbu po čistote, dobre, poznaní a harmónii, rozvíja bezpodmienečnú lásku k celému stvoreniu.

 • Jogové techniky - dostávajú telo, myseľ i dušu do rovnováhy, do jednoty so svojou podstatou a celým vesmírom.

Čo zažijete?

 

 • 6x varenie: 2x raňajky, 2x obed vrátane sladkosti a 2x večeru, začíname piatočnou večerou a končíme nedeľným obedom, čo si navaríme to si aj zjeme :-)

 • 5x cvičenie jogy: 2x ráno, 1x polhodinová regeneračná relaxácia - joganidra, 2x večer

 • 3x prechádzky s jogovými technikami na získanie jemnohmotnej výživy: 2x kratšia na trávenie, 1x dlhšia

 • 2x spanie v drevenej chate v Levočských vrchoch

 • krásnu sattvickú energiu, ktorú si spolu vytvoríme a spriaznené duše na rovnakej „vlne“

 • spoznáte priestor Školy ajurvédy kde bude prebiehať program, a tiež Mirka Madudu - ajurvédskeho terapeuta, lektora a zakladateľa Školy ajurvédy

Čo sa dozviete?

 

 • o prevládajúcej energii, ktorá prevláda v aktuálnom ročnom období, dozvieme sa aké má vlastnosti, ako sa prejavuje na tele i na mysli, ako ju môžeme harmonizovať výživou, jogovými a ajurvédskymi technikami

 • o výžive piatich tiel (piatich kóš): tela fyzickej výživy, tela energie, tela mysle, tela poznania, a kauzálneho tela blaženosti.

 • o kozmických kvalitách (gunách): sattva, radžas a tamas, ktoré zásadne ovplyvňujú naše myslenie, konanie a celkovo náš prejav a životné smerovanie.

Máme pre vás ešte 4 bonusy

 • Tri e-booky s vlastnosťami a návodmi ako harmonizovať výživou jednotlivé dóše: váta, pitta a kapha.

 • Študijný materiál o troch gunách a zoznam aktivít ako sa prejavujú pod vplyvom sattvy, radžasu a tamasu.

 • Naučíme sa dve špeciálne jogové techniky na naštartovanie vnútorného ohňa (tráviaci oheň a oheň poznania), jedna technika sa cvičí len ráno na lačno a druhá len večer pred spaním.

 • Vytlačené recepty a zoznam jogových cvičení na harmonizáciu aktuálnej energie, ktoré budeme praktikovať počas víkendu.

Termíny

 • 21. - 23. apríl 2023 zamerané na harmonizáciu prevládajúcej jarnej energie KAPHA - OBSADENÉ

 • 26. - 28. máj 2023 zamerané na harmonizáciu prevládajúcej jarnej energie KAPHA - NOVÝ termín

 • 23. - 25. jún 2023 zamerané na harmonizáciu prevládajúcej letnej energie PITTA

 • október 2023 zamerané na harmonizáciu prevládajúcej jesennej a zimnej energie VÁTA

Program

Pobyt je určený pre dospelých záujemcov. Predchádzajúce skúsenosti s cvičením jogy nie sú potrebné, každý ich zvládne. Začíname v piatok spoločnou prípravou večere o 17h a končíme v nedeľu spoločným obedom okolo 13h. 

Piatok

15:00 - 17:00 ubytovanie na chate Lipa
17:00 varenie večere
18:00 večera
18:30 program s ajurvédou a jogou
 
Sobota
východ slnka - ranná joga
07:00 varenie raňajok
08:00 raňajky
08:30 tráviaca prechádzka
09:30 varenie obeda
12:30 obed
14:30 joganidra - regenerácia jogovým spánkom
15:00 poznávacia prechádzka prírodou
17:00 varenie večere
18:00 večera
18:30  program s ajurvédou a jogou  

Nedeľa
východ slnka - ranná joga
07:00 varenie raňajok
08:00 raňajky
08:30 tráviaca prechádzka
09:30 varenie obeda
12:30 obed

 

Zmena programu vyhradená, obzvlášť pri zmene počasia.

 

Lektor: Pobytom vás bude sprevádzať Jogendra - certifikovaný inštruktor jogy a lektor Školy ajurvédy s viac ako 30 ročnou praxou jogy a zdravého životného štýlu, s viac ako 25 ročným lektorovaním kurzov jogy a zdravého varenia v súlade s princípmi ajurvédy.

 

Ubytovanie: V drevenej chate Lipa na Uloži s krásnym výhľadom na dolný Spiš a Východné Vysoké Tatry. K dispozícii 13 lôžok, dvoj a trojlôžkové izby a jedna štvorlôžková izba, web: http://hostineclipa.sk/ubytovanie/

Cena: 190 Eur komplet (za program, plnú penziu a ubytovanie). 
Poznámka: študenti ročnej Školy ajurvédy majú kurz za 160 eur (ak ste študentský modul Ajurvéda moja profesia alebo Ajurvéda moje zdravie, v prihláške uveďte túto možnosť)
R
ezervačný poplatok je 50 eur. Rezervačný poplatok je nevratný. Zvyšok sa platí na mieste. Počet miest je obmedzený. 

 

Prihlasovanie

 

Napíšte nám váš záujem na e-mail: ahoj@skolaajurvedy.sk

Fotogaléria ajurvédskeho pobytu s jogou

bottom of page