page contents
top of page

AyurVignyan – medzinárodný certifikovaný kurz ajurvédy

Vzdelanie podľa Indian Ayurveda teaching standards

Milí priaznivci ajurvédy,

 
sme nesmierne radi, že sa nám podarilo dosiahnuť náš cieľ, ktorý sme si dali v roku 2014, kedy vznikla naša Škola ajurvédy.


Tým cieľom bolo pritiahnuť na Slovensko expertov z oblasti ajurvédy, ktorí by ajurvédu šírili v tej najvyššej kvalite na Slovensku podľa Indian Ayurveda teaching standards, podľa ktorých sa ajurvéda vyučuje na ajurvédskych univerzitách v Indii. Presne v duchu jej pôvodného a čistého učenia.

Štúdium vedú vybraní ajurvédski lekári z Indie, s praxou a akademickým vzdelaním, takže autentická ajurvéda z Indie prišla až k nám ...

PEACE kurz AyurVignyan 1.rocnik 2023-24 - 5.jpg
KURZ AYURVIGNYAN
 

je certifikovaný medzinárodný kurz ajurvédy určený pre záujemcov stredoeurópskeho regiónu: Slovensko, Česko, Poľsko, Maďarsko, Slovinsko, atď. Kurz zostavili a vedú indickí lekári. Všetky študijné materiály sú v Slovenčine, prednášky lekárov si môžu študenti vypočuť v angličtine alebo so slovenským dabingom.

Ide o intenzívnejšie trojročné štúdium, ktoré prebieha kombináciou on-line individuálneho vzdelávania a formou osobných workshopov v Bratislave. Každý rok štúdia bude ukončený odbornou skúškou a po jej zložení bude vydaný študentom certifikát. Podľa predpisov platných na Slovensku, je možné vykonávať ajurvédske poradenstvo na základe voľnej živnosti, na ktorú nie je potrebný žiadny certifikát. Na vykonávanie ajurvédskych masáží je potrebné zložiť štátnu skúšku prostredníctvom akreditovaných kurzov Ministerstvom školstva. Liečiť ľudí sú oprávnení len lekári s patričným vzdelaním podľa zákona o zdravotnej starostlivosti obyvateľstva. Preto certifikát, ktorý dostanete po absolvovaní kurzu, preukazuje predovšetkým úroveň a kvalitu vami dosiahnutého vzdelania, nie je to podklad pre otvorenie si živnosti. Predpokladáme, že podobná legislatíva platí aj v iných krajinách EU.

Partneri a odborní garanti kvality vzdelávania podľa Indian Ayurveda teaching standards sú ajurvédsky inštitút SARASWATI GROUP OF COLLEGES, Mohali, Panjab India v spolupráci s SHRI GURU RAVIDAS AYURVEDA UNIVERSITY, Hoshiarpur, Punjab, ktorí okrem klinickej praxe reprezentujú kvalitu akademickú.
PLANET AYURVEDA ANCIENT WISDOM SCHOOL 
je tvorená praktikujúcimi ajurvédskymi lekármi, ktorí sa podieľajú na výskume a vývoji ajurvédskych liečivých prípravkov, a  predstavujú kvalitu klinickú.

Vzdelávanie v oblasti ajurvédy v Európe zabezpečuje organizácia Professional European Ayurvedic centre of Excellence (PEACE) www.ayureurope.com so sídlom na Slovensku.

SARASWATI GROUP OF COLLEGES.jpg
PAAWS.jpg
PEACE-original-ciste-pozadie_edited.jpg
Planet Ayurveda Original Logo HD.jpg
PEACE kurz AyurVignyan 1_edited.jpg
PEACE kurz AyurVignyan 1.rocnik 2023-24 - 8.jpg
ŠTUDIJNÉ ODBORY


Pozývame vás od nového školského roku 2024/2025 do študijných odborov trojročného štúdia:
 

 • AyurVignyan I.  Counsellor

 • AyurVignyan II. Therapy Consultant

 • AyurVignyan III. Ayurvedacharya

ŠTRUKTÚRA I.ročníka

 

Na školskej platforme Ayurportal, do ktorého dostane každý študent individuálny prístup od začiatku vzdelávania, budú pravidelne zverejnené učebné lekcie, ktoré si môžu študenti pozrieť kedykoľvek im to bude vyhovovať. 

Študijný materiál bude obsahovať pdf prezentáciu v anglickom a slovenskom jazyku a video s výkladovým komentárom ajurvédskeho lekára. Ten si študent môže vypočuť v anglickom jazyku alebo so slovenskomým dabingom. Ide o kvalitné materiály vytvorené ajurvédskymi lekármi. Spolu bude takto zverejnených vyše 60 hodín prednášok.

• Po skončení preberaného bloku učiva bude „On-line Q&A (questions/answers) webinár“, na ktorom môžu študenti klásť ajurvédskemu lekárovi akékoľvek otázky z preberaného učiva, ktoré je potrebné ešte doplniť, prípadne dovysvetliť pre lepšie uchopenie učiva. Webinár bude interaktívne tlmočený do slovenského jazyka.

• Podľa vopred oznámených termínov bude počas školského roku 70 hodín osobných stretnutí na workshopoch v Bratislave  s ajurvédskymi lekármi priamo z Indie. Všetky osobné workshopy budú tlmočené do slovenského jazyka. Jeden z workshopov bude vedený certifikovanými asistentami zo Slovenska.

• Na začiatku štúdia dostanú všetci študenti tlačené skriptá v slovenskom jazyku s učivom celého ročníka.

Celým štúdium vás budú viesť vybraní ajurvédski lekári s odbornou praxou a akademickým vzdelaním a vyškolení odborní asistenti zo Slovenska. Tak ako pri štúdiu alopatickej medicíny je študentom potrebné získať v prvom ročníku základné vedomosti o histórii a základoch medicíny, o  anatómii, fyziológii, na ktorých sa dá potom budovať prax. Podobne aj v prvom ročníku AyurVignynan je potrebné získať študentom prvého ročníka veľa teoretických vedomostí, aby mohli v ďalších ročníkoch pristúpiť ku praxi.

ČO ZÍSKA ABSOLVENT
 • Hlboké znalosti ajurvédy vychádzajúce z indického univerzitného prostredia a akademickej obce, neporovnateľné s dosiaľ prebiehajúcimi kurzami ajurvédy v našom regióne.

 • Možnosť študovať a byť v priamom kontakte s ajurvédskymi lekármi z klinickej praxe.

 • Získanie diagnostických a terapeutických zručností.

 • Riešenia prípadných vlastných zdravotných ťažkostí priamo konzultované s ajurvédskymi lekármi.


Tieto vedomosti a praktické skúsenosti umožnia

 • Podnikať v oblasti ajurvédy.​

 • Otvoriť si vlastné „ajurvédske centrum“ – rehabilitačné/wellness centrum. 

 • Prípravu rôznych prípravkov z bylín.

 • Zamestnať sa ako wellness expert v renomovaných nemocniciach alebo rezortoch.

 • Pracovať v oblasti výskumu bylín pre využitie vo farmácii.

PEACE kurz AyurVignyan 1.rocnik 2023-24 - 3.jpg
PEACE kurz AyurVignyan 1.rocnik 2023-24 - 2.jpg

HODNOTA ŠTÚDIA 

Hodnota štúdia jedného ročníka pre obdobie september 2024 - jún 2025 podľa typu úhrady: 

 • 1900 € pri úhrade celej hodnoty do 31. júla 2024

 • 2000 € pri úhrade celej hodnoty do 01. septembra 2024

 • 2100 € pri úhrade po častiach do 31. januára 2025 (200 € rezervačný poplatok + 5 x 380 € v sept, okt, nov, dec, jan)

 • 2400 € pri úhrade na faktúru so splatnosťou 10 dní

 

Pre rezerváciu študijného miesta sa uhrádza prvá časť hodnoty vzdelávania 200 € (rezervačný poplatok) s úhradou do 10 dní od vyplnenia online prihlášky, čím sa prihláška stane platnou. Druhá časť hodnoty štúdia (zbytok) sa uhrádza v uvedenom termíne podľa vybraného spôsobu úhrady.

ČASOVÝ HARMONOGRAM ŠTÚDIA I. ročníka

Štúdium začína online 4. septembra 2024 (17:00-18:00h).
 

Študijný materiál na doma si študenti môžu kedykoľvek stiahnuť alebo vypočuť video nahrávky priamo z Ayurportálu, kde postupne budú všetkým študentom študijné materiály sprístupňované a časovo neobmedzene dostupné. 

Osobné workshopy v Bratislave Rači - nový projekt Rínok:

 09. - 10. november 2024 (víkend)
 06. - 09. februára 2025 (predĺžený víkend)
 23. - 26. máj 2025 (predĺžený víkend)

Časový harmonogram predĺžených víkendov: 09:00-17:00, 09:00-17:00, 09:00-17:00 a 08:00-12:00h.

Štúdium končí záverečnou ceremóniou online 22. júna 2025 (15:00-17:00h).

LEKTORI

S lektormi sa môžete zoznámiť na našej webovej podstránke O nás >>

Skola Ajurvedy - Bratislava Raca - Rinok.jpg

FAQ - Odpovede na najčastejšie otázky

V akom jazyku prebieha výuka?
Prednášky a osobné stretnutia budú prebiehať v angličtine, ale vždy bude k dispozícii preklad do slovenčiny, aj počas osobných stretnutí. Pre tento vzdelávací modul je vhodné vedieť po anglicky, ale nie je to nutnosť.

 

Čo ak sa nebudem môcť zúčastniť osobných stretnutí I. alebo II. ročníka?

Osobné stretnutia sme pre vás pripravili tak, aby ste si  mohli osobne vyskúšať čo najviac praktických techník podľa princípov ajurvédy. Chápeme, že môžu v živote nastať situácie, kedy nie je možné sa osobných stretnutí zúčastniť, v takýchto situáciách dostanete k dispozícií všetky pdf materiály, ktoré sa budú preberať v rámci osobných stretnutí. Všetky termíny osobných stretnutí sú naplánované vopred. Je vhodné na osobné stretnutia prísť, keďže sa budeme teoretické znalosti učiť v praxi.

 

S ajurvédou iba začínam, je pre mňa kurz vhodný?

Od študentov, ktorí sa prihlásia na vzdelávací modul AyurVignyan sa očakáva, že majú aspoň základné vedomosti o Ajurvéde. Ak ste úplný začiatočník, potom vám odporúčame vzdelávací modul Ajurvéda moja profesia, ktorý prebieha v slovenčine a nepotrebujete žiadne predchádzajúce skúsenosti. 

PRIHLASOVANIE DO KURZU 
 

V prípade vášho záujmu o štúdium I. ročníka v školskom roku 2024/2025 prosím vyplňte online prihlasovací formulár kliknutím na tlačítko "Prihláška ´24/´25" - viď nižšie.​

Po kliknutí na "Prihláška" sa vám zobrazí výzva na prvotné prihlásenie do ajurportálu (ayurportal.com) - školského informačného systému pre študentov ajurvédskeho štúdia, v ktorom hneď nájdete hodnotné informácie o ajurvéde. 
Vyberte si jednu z možností prihlásenia: cez Google účet (ak máte e-mailovú adresu @gmail.com) alebo si vytvoríte k svojmu menu prihlasovacie heslo kliknutím na "Registrácia".

Po prihlásení sa do ajurportálu pokračujete vyplnením online prihlášky do kurzu.

V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím kontaktujte na ahoj@skolaajurvedy.sk

Ayurportal - ajurvedsky skolsky system - prihlasenie.jpg
bottom of page