page contents
top of page

Recenzie

"Najviac paradoxov nachádzam v terajšom medicínskom systéme, ktorý ma svojou temnotou a popieranim niektorých právd nesmierne zarmucuje, a tak oceňujem každé Svetlo, ktoré do tejto nepreniknuteľnej tmy zasvieti.... Bez znalosti ajurvédy žiaden systém nemôže spoľahlivo fungovať a to je to, čo sa stalo našej západnej chemickej medicíne, vo veku odrezávania ľudských orgánov a ich deštrukcie včetne deštrukcie celého ľudského tela chemickými a nevhodnými liečebnými prostriedkami. Ajurveda je veľmi jemný a šetrný, Božský spôsob liečenia, je dobré, že sú tu takí ľudia, ako je Miroslav Maduda, ktorí šíria Svetlo tohoto Božského Poznania v liečení. Kiež by bolo takýchto Duší čo najviac i v našej západnej medicíne. Na Škole ajurvédy sú jedinečné názorné ukážky s uvedením do praxe a to, že študenti ajurvédy sa spoločne pri štúdiu dopĺňajú a vzájomne spolupracujú a práve kvôli tomu by ma zaujímalo aj pokračovanie štúdia v treťom ročníku."

Zlatica Jurišová, Liptovský Hrádok

"Každé víkendové stretnutie bolo pre mňa zážitkom. Neuveriteľne som si oddýchol a Mirko ako keby do mňa všetky potrebné informácie nalial. Nikdy som nemal pocit, že sa potrebujem doma učiť a že je škola pre mňa nejakou záťažou."

Ján Ľudvík, Spišská Nová Ves

"Mirko v Škole ajurvédy prehĺbil moje poznatky o ajurvéde, vysvetlil hlbšie súvislosti. Prepojil úžasným spôsobom teóriu a prax. Pomohol roztiahnuť krídla a letieť za splnením snov. Spoznala som tu nových ľudí, ktorých spája láska k ajurvéde a túžba po poznaní. A ja som sa pohla ďalej."

Lucia Domaracká , Košice

"U mňa sa Ajurvéda objavila v hodine 12tej. Vtedy som sa nachádzala na nemocničnom lôžku a vyhliadky boli mizerné. Práve v nemocnici som zazrela na FB oznam o možnosti štúdia. Tak som išla do toho. Na prvé stretnutie som prišla z posledných mentálnych síl a to čo som pocítila sa ťažko opisuje. Veľmi príjemný pocit a pokoj. A tak som bola zvedavá čo bude ďalej. A som šťastná, že som ostala. Mne to ukázalo úplne nový smer. Nový život. Nielen obrovská pomoc pri zdravotnom probléme ale návrat energie a života. Vrátila sa radosť, smiech a dokázala som s láskou pustiť minulosť a začala žiť. Mirko je skvelý učiteľ. A čo si vážim je, že každého berie ako inú individualitu a každému necháva priestor čo z Ajurvédy pojme za svoje. U mňa sú to rozsiahle znalosti v predmete bylinkárstvo a už v tomto čase si zakladám vlastnú bylinkovú záhradku, vyrábam vlastné mastičky ktoré prinášajú osoh a to všetko vďaka znalostiam piatich prvkov. Na jogových pobytoch kde varím ajurvédsku stravu viem jedlo pripraviť ešte lepšie a dokážem cez jedlo pomôcť keď sa niečo počas pobytu objaví. Joga je silný nástroj na uvoľnenie rôznych blokov a je úzko prepojená s Ajurvédou. To akou cestou sa bude moja prax posúvať uvidím. U mňa naozaj nastal úplný obrat a medzi tým jedným rokom som sa aj premiestnila do ČR. Najskôr som si nebola istá, pretože som si myslela či ma to neodkloní ale nie. Som bližšie ako kedykoľek predtým. A to, že viem poradiť a pomôcť len na základe pár oporných bodov je úžasné. Ak som našla mier a pokoj v duši tak aj vďaka Ajurvéde a skvelému učiteľovi. S láskou a obrovskou vďakou Mirko." 

Mária Belíková, ČR

"U Mirka Madudu som absolvoval pred rokmi základnú školu ajurvédu o štyroch dóšach a neskôr i kurz varenia. Poznal som už základy ajurvédy z kníh ale až po Mirkovom ľahko uchopiteľnom podaní som konečne pochopil jednoduchosť a krásu tohto nadčasového poznania. Vďaka jeho príkladom z praxe a jeho schopnosti vybrať esenciu, ktorá je rozhodujúca pre správne uchopenie celej vedy a pre sebaisté používanie v praxi, som sa ešte viac nadchol pre ajurvédu. Začal som ju aplikovať v osobnom živote aj v pomoci druhým s veľkou ľahkosťou až som bol prekvapený ako to skutočne, až zázračne, funguje. A na záver nemožno nespomenúť Mirkove charizmatické pozitívne vyžarovanie, hĺbku a šírku jeho znalostí o zákonitostiach života, a to celé okorenené nezabudnuteľným humorom."

Jozef Zajasenský, Žilina

"Ajurvéda nám ako rodine zmenila život k lepšiemu ... naše zdravie, psychiku, postoj k životu a k svojmu telu ... snažíme sa dodržiavať základné princípy Ajurvédy a keď niečo vypukne tak vieme kam sa môžeme obrátiť ... pán Maduda (voláme ho ‘náš rodinný terapeut) nám už viackrát „zachránil kožu“ . Mne doslova ... Vie nám poradiť presne to čo potrebujeme, a varovať nás ešte pred tým, ako choroba vznikne. Doteraz som sa trápila so zahlienením v prechodnom období a aj moja 4r dcéra, s ekzémom, migrénami, depresiami... no bolo toho veľa - až kým som nezačala študovať Ajurvédu v Škole praktickej ajurvédy. Teraz je všetko oveľa lepšie. Ďakujem pán Maduda za príliv novej životnej energie a zdravia pre mňa a moju rodinu."

 

Ivona Valigurová, Spišská Nová Ves

"Dvojročné štúdium tejto Školy ajurvédy navštevujem už 6. mesiac. Je to jeden z najlepších krokov, ktoré som mohla v tejto etape ŽIVOTA urobiť. Každé stretnutie je pre mňa inšpirujúce a obohacuje ma o teoretické aj jedinečné praktické skúsenosti v kolektíve vzácnych kolegov. Štúdium na škole odporúčam každému, koho zaujíma Ajurvéda, alternatívne metódy a chuť pomáhať sebe, či druhým."

Monika Hradiská, Spišská Nová Ves

"Pokiaľ človek nepochopí, že jediné čo k životu potrebuje je láska️nikdy nebude skutočne šťastný. Preto je podľa mňa v tejto dobe toľko ľudí tak strašne nešťastných... Lebo boli zvyknutí zapĺnať zvonku... Autami, nábytkom, super vymakanym oblečením, hodinkami, všetci sa peckovali ako by sme boli BMW-cka... Základná výbava nestačí🤷‍♀️..Ale mne tato Corona veľa dala... Áno aj vzala ale DALA hlavne... Minulý rok som začala chodiť do školy Ayurvedskej Medicíny.... Ked som sa tam hlásila netušila som ako rapídne sa mi zmení život... Naučila som sa mnoho čo sa týka zdravia jedinca... Ale pridaná hodnota bola neskutočná... To už nieje len o mne zmenil sa aj môj manžel a aj moje deti... Začali sme meditovať, cvičiť yogu, a o 95%menej mäsa...prestali sme menej jest celkovo... KED NÁJDETE V SEBE POKOJ a vidíte aké účinky to ma na vaše telo a vašu myseľ.... NIEJE CESTA SPÄŤ... Zrazu viete kto ste, čo od života chcete, niektorí ľudia k vám prestanú patriť... zrazu si nemáte čo povedať...Niekde v kútiku mate strach co bude ale keď odovzdáte ️s vedomím ze všetko dobre je tu pre vás... Aj strach pominie... A preto ďakujem, každý deň za moje deti lebo ma učia načom naozaj záleží, za môjho manzelika  lebo vďaka nemu viem ze zvládnem čokoľvek... pretože on je človek ktorý nemá podmienky na to aby ma ľúbil... A ďakujem môjmu učiteľovi Mirkovi pretože vďaka jeho vedomostiam ktoré nám s láskou odovzdáva môj život už druhý rok naberá celkom iné obrátky. Nikdy v živote nič nejde hladko a nič nieje jednoduché, každý čelí výzvam ale v konečnom dôsledku sú to veci ktoré nás posilnia... Staci pred nimi neutekat niekoľko rokov ale postaviť sa im precítiť všetky emócie ktoré nás sními spájajú pobozkat ich na rozlúčku a dat im zbohom... Lebo KDE JE LÁSKA TAM STRACH NEMÁ MIESTO...."

 

Veronika Kadlečíková, Madunice

bottom of page