page contents
top of page

5 dôvodov, prečo absolvovať kurz Výživový poradca online

„Prvým krokom na ceste k šťastiu je učenie sa.“ jeho Svätosť Dalajláma


Po stovkách diagnostík, konzultácií a prednášok môžeme povedať, že najväčší dopyt v ajurvéde je práve oblasť výživy. Ľudí na celom svete najviac zaujíma liečba jedlom, čo s čím kombinovať a ako variť s ohľadom na konštitúciu človeka. A preto sme do ponuky vzdelávania Školy ajurvédy zaradili základný kurz - Ajurvédsky výživový poradca aj s certifikátom. Prečítajte si 5 dôvodov, prečo kurz absolvovať.


1. Kurz Výživový poradca online z pohodlia domova


Ajurvédsky kurz - Výživový poradca môžete absolvovať z pohodlia domova. Povinné je len prvé stretnutie, kde sa oboznámite s celým konceptom ajurvédy. Vysvetlíme si, čo je to ajurvéda a čo je princípom jej liečby. Na prvom stretnutí vám urobíme ajurvédsku diagnostiku, aby ste so základnými informáciami v kurze vedeli pracovať ďalej.


Po jednodňovom stretnutí nasleduje 3 mesačné domáce štúdium. Pošleme vám materiály a online výukové videá. Vašou úlohou bude si ich postupne prechádzať a oboznámiť sa s novými informáciami. Domáce samoštúdium trvá 3 mesiace, takže aj zaneprázdnení ľudia majú dostatočne dlhú dobu na učenie sa. Počas 3 mesiacov sa stretneme 2-krát na online webinári, kde si zopakujeme učivo a vysvetlíme všetko, čo nie je jasné.


2. Po úspešnom absolvovaní kurzu dostanete certifikát


Po 3 mesiacoch domáceho samoštúdia nasleduje záverečná dobrovoľná skúška s možnosťou opravného termínu (pre tých, ktorí sa nebudú môcť zúčastniť prvého termínu alebo pre tých, ktorí neurobia skúšku). Po úspešnom absolvovaní dostanete certifikát garantovaný Slovenskou asociáciou ajurvédy a budete zverejnení na stránke asociácie ako Ajurvédski výživoví terapeuti. Podmienkou skúšky je dostaviť sa.


3. Výborné prehĺbenie poznatkov v oblasti zdravia


Základný kurz - Výživový poradca online odporúčame absolvovať všetkým ľuďom, ktorí chcú vedieť ako harmonizovať zdravie pomocou overených ajurvédskych princípov. Ajurvédsky kurz nádherne prehĺbi poznatky trénerov, výživových poradcov, predajcov výživových doplnkov a ľudí pracujúcich v oblasti zdravia. Ak ste na ceste za zdravím, ajurvéda vás svojou nadčasovosťou a nádhernými princípmi určite fascinuje.


4. Možnosť pokračovať v štúdiu ajurvédy


Kurz môžete absolvovať považovať za ochutnávku ajurvédy, kde sa oboznámite so základnými princípmi liečby jedlom. Ak vás ajurvéda naozaj chytí, môžete pokračovať v štúdiu v module Ajurvéda - moja profesia. Ide o 2 ročné štúdium ajurvédy pre budúcich profesionálnych ajurvédskych terapeutov.


5. Budete mať v ruke silný liečebný nástroj


Kurz nie je len o varení a receptoch. Získate komplexné informácie o ajurvédskej liečbe jedlom - nazývanej Ahára chikitsa. Po absolvovaní kurzu budete mať v rukách silný nástroj liečby pomocou vhodne zvolenej stravy a overených ajurvédskych princípov, ktorý môžete využívať v kruhu svojich najbližších - rodiny i priateľov.


Ďalšie dôležité informácie o kurze


Prvé osobné stretnutie a miesto, kde sa bude vykonávať dobrovoľná záverečná skúška je ajurvédske centrum Ayurveda Bhaktanand Uloža, východné Slovensko. Cena celého kurzu je 300 eur, vrátane všetkých materiálov. Viac informácií o kurze si môžete prečítať tu.

Ak, ste sa rozhodli nazrieť do múdrosti ajurvédy a obohatiť svoje poznanie, kontaktujte nás na tel.č. 0915 850 255 alebo mailom ahoj@skolaajurvedy.sk. Veľmi radi zodpovieme na všetky vaše otázky.


Upozornenie!

Ide o základný ajurvédsky kurz. Ak by ste sa chceli stať profesionálnym ajurvédskym terapeutom, potrebujete širšie poznanie - komplexné štúdium ajurvédy trvá 2 roky. Vzdelávanie na našej škole je garantované Slovenskou asociáciou ajurvédy, vďaka ktorej dostanete po zložení záverečných skúšok diplom pre vykonávanie ajurvédskeho poradenstva. Ročník pre prvákov otvárame v septembri. Viac info budeme zverejňovať na FB stránke Školy ajurvédy.

Comments


Kategórie
Najnovšie články
Darčeková poukážka Ajurvéda a základy
DARČEKOVÁ POUKÁŽKA NA ONLINE KURZ Š
​Štúdium ajurvédy
shutterstock_621585167-small.jpg
Nájdete nás na:
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

Odoberajte novinky zo sveta ajurvédy: 

bottom of page