page contents
top of page

Ájurvéda ako slobodná profesia


Ajurvédske vzdelávanie ako kľúč ku slobode

Základný prístup ajurvédy k liečeniu je akceptovanie individuality každého človeka z pohľadu troch dóš – váta, pitta a kapha.

V oblasti prijímania rozhodnutí a robenia zmeny v zabehnutých procesoch je človek typu kapha pomalší, má rád stabilitu, akékoľvek zmeny často vníma nepriateľsky a nerád mení existujúci status quo.

Takže predpokladám, že táto úvaha osloví hlavne ľudí typu váta a pitta :)

Ak vnímame pozorne a do hĺbky súčasnú situáciu s pandémiou a jej dôsledky na náš život, tak vidíme, že ohrozenie ktoré pandémia predstavuje má dve roviny:

ohrozenie zdravia a ohrozenie finančného príjmu z dôvodu prepadu ekonomiky a následného prepúšťania ľudí z práce čo sa deje a podľa prognóz odborníkov sa to ešte bude diať aj v najbližšej budúcnosti.

Komplexným riešením obidvoch problémov môže byť to, čo v našej Škole ajurvédy predstavuje štúdijný modul: Ajurvéda – moja profesia.

Príprava budúcich ajurvédskych odborníkov, ktorým sa ajurvéda stane profesiou a poslaním.

Zdravie je momentálne najperspektívnejšia „komodita na trhu“ lebo nezasahuje len určité záujmové skupiny, ale všetkých ľudí. Zdravie patrí medzi najvyššie ľudské priority a súdiac podľa vývoja životného prostredia a imunitnej situácie obyvateľstva to tak bude ešte veľmi dlho.

Takže ak vieme prísť na „trh“ s „ponukou“ jedinečnej preventívnej zdravotnej starostlivosti ako ju pozná ajurvéda, tak máme o „odbyt“ našich služieb dlhodobo postarané. Vôbec sa nemusíme báť toho, či budeme mať dosť „zákazníkov“ a či nám budú za naše služby môcť zaplatiť. Pretože na stravu, bývanie a zdravie ľudia vždy nájdu peniaze.

Ďalším pozoruhodným faktom je forma, akou môžeme tieto žiadané služby poskytovať.

Napríklad ako samostatne zárobkovo činná osoba, čiže živnostník. Môžeme tak samostatne rozhodovať o svojej pracovnej dobe, o čase svojich dovoleniek a o výške svojho príjmu. Môžeme tak skutočne zobrať svoje zdravie a svoju hojnosť do vlastných rúk.

Otvorenie živnosti sa dá za 5 Eur urobiť cez internet v priebehu niekoľkých minúť a na základe voľnej živnosti – poradenská a konzultačná činnosť – začať pracovať. Ako v zmysle platnej legislatívy optimalizovať zákonným spôsobom odvody dávok sociálneho a zdravotného poistenia, alebo získať finančnú podporu na rozbeh činnosti vám poradí každý účtovník alebo daňový poradca.

Náklady na otvorenie prevádzky tvoria hlavne masážny stôl a nádoba na širodharu plus ďalšie drobné vybavenie, čo sa dá obstarať do 500 Eur.

Najväčšou investíciou sú vedomosti, ktoré môžete získavať samoštúdiom, alebo skoncentrované do praktickej podoby v našej Škole ajurvédy.

Zvážte teda z takto načrtnutej perspektívy možnosť zmeny vášho života a navštívte prvý workshop štúdijného modulu Ajurvéda – moja profesia, na ktorom sa môžete rozhodnúť či nastúpite do dvojročného štúdia, zakončeného dobrovoľnou skúškou s možnosťou získania certifikátu Slovenskej asociácie ajurvédy. Ten sa uskutoční 26. a 27. septembra 2020 v Levoči.

Špecifikom našej Školy ajurvédy je, že svojím študentom neodovzdáva len vedomosti a praktické skúsenosti z ajurvédy, ale učí ich aj ako v ajurvéde podnikať. Vytvára sieť spolupracujúcich partnerov, sieť v zásobovaní ajurvédskymi produktami a poskytuje možnosť využívať jedinečný ajurvédsky portál. Pomáha s rozbehom podnikateľskej činnosti a poskytuje odborný koučing.

Comments


Kategórie
Najnovšie články
Darčeková poukážka Ajurvéda a základy
DARČEKOVÁ POUKÁŽKA NA ONLINE KURZ Š
​Štúdium ajurvédy
shutterstock_621585167-small.jpg
Nájdete nás na:
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

Odoberajte novinky zo sveta ajurvédy: 

bottom of page