page contents
top of page

Ajurvédska diagnostika - kedy navštíviť ajurvédskeho terapeuta?

5000 rokov stará ajurvédska medicína kladie dôraz na veľmi personalizovaný spôsob liečby, ktorý sa zameriava hlavne na liečbu problémov s cieľom odstrániť symptómy. Ide o holistický liečebný systém, ktorý presahuje “zakrytie” symptómov či dočasné rýchle riešenia liečby. Kedy navštíviť ajurvédskeho terapeuta? Dozviete sa v článku.


V čom sa líši ajurvédska medicína od západnej?


Konzultácia s ajurvédskym terapeutom zahŕňa hlbšie skúmanie všetkých aspektov života, od spánkovej rutiny až po stravovacie návyky, osobné starosti či úroveň fyzickej aktivity počas dňa. Ajurvéda považuje anamnézu za základ a kontroluje všetky parametre života, aby zistila, čo narušilo zdravie.


Tento dôkladný proces zaznamenávania najmenších detailov pomáha terapeutovi identifikovať hlavnú príčin problémov, nerovnováhy v tele a podľa toho určiť personalizovaný liečebný plán, ktorý je pre daného človeka najvhodnejší. Takže, keď plánujete navštíviť ajurvédskeho terapeuta, buďte pripravení objasniť každý aspekt svojho života, aby lekár mohol identifikovať skutočnú príčinu vašich ťažkostí a obmedziť následky odstránením príčiny.