page contents
top of page

Ayurveda štúdium - možnosti vzdelávania na Slovensku

Ajurvéda začína byť čoraz viac populárnou témou aj na Slovensku. Od vypuknutia pandémie rapídne vzrástol záujem o ajurvédu. Do školy ajurvédy sa stále hlásia noví ľudia. Cítime, že si ľudia v tejto dobe začínajú viac uvedomovať, čo znamená zdravie a byť zdravý. Ajurvéda je v doslovnom preklade “veda o živote” a siaha do skutočnej podstaty človeka, jeho zdravia a duše. Pozývame vás k štúdiu ajurvédy, pripojte sa k nám a otvorte srdcia múdrosti ajurvédy. Pozrite sa, aké možnosti vzdelávania ajurvédy ponúkame na Slovensku.


1. Ajurvéda pre začiatočníkov - online sprievodca ajurvédou


Ak vás ajurvéda zaujíma okrajovo a chcete sa dozvedieť základné princípy, prípadne chcete vyskúšať “ochutnávku” ajurvédy pred ďalším štúdiom, je tu Praktická Škola ajurvédy. Ide online výukové videá aj so skriptami. Videá vám pošleme a môžete si ich pozrieť v pohodlí domova, získať základné poznatky o ajurvéde a po naštudovaní prísť na konzultáciu, kde si zodpovieme všetky nejasnosti a urobíme vám ajurvédsku diagnostiku v cene tohto modulu.


Cena

 • 100 eur bez diagnostiky

 • 150 eur aj s diagnostikou

Výhody

 • základy ajurvédy na jednom mieste

 • výborná “ochutnávka” ajurvédy

 • študovanie v pohodlí domova

 • študovanie podľa vlastného tempa

 • videá aj skriptá vám už ostanú a môžete sa k nim kedykoľvek vracať

 • ajurvédska diagnostika a zodpovedanie otázok k videám v cene modulu

Nevýhody

 • bez certifikátu alebo diplomu


2. 3-mesačný ajurvédsky kurz - zameraný na správnu výživu


3-mesačný intenzívny kurz Ajurvédsky výživový poradca pre každého, koho zaujíma zdravie podľa overených princípov ajurvédy. Kurz je venovaný najžiadanejšej téme - liečbe jedlom. V každej lekcii kurzu sa pozrieme na zdravie z inej perspektívy, kde vás ajurvéda svojou nadčasovosťou určite fascinuje. Naučíte sa variť základné ajurvédske jedlá a dostanete cenné informácie, ktoré môžete využiť v rodinnej oblasti alebo na prehĺbenie poznatkov, ak pracujete napríklad ako výživoví poradcovia. Povinné je len prvé stretnutie a záverečná skúška je dobrovoľná. Po jednodňovom stretnutí vám pošleme materiály a nasleduje domáce štúdium, ktoré si spestríme dvoma online webinármi venovanými najčastejším otázkam.


Cena

 • 300 eur vrátane všetkých materiálov

Výhody

 • výhodná cena v porovnaní s inými kurzami zameranými na výživu

 • kurz aj s certifikátom garantovaným Slovenskou asociáciou ajurvédy

 • kurz venovaný najžiadanejšej oblasti ajurvédy - liečbe jedlom

 • študovanie v pohodlí domova, povinné je len prvé stretnutie

 • 2 online webináre počas samoštúdia venované najčastejším otázkam

 • materiálny vám už ostanú a môžete sa k nim kedykoľvek vracať

Nevýhody

 • certifikát až po úspešnom absolvovaní záverečnej skúšky


3. Ayurveda štúdium - 2 ročné profesionálne štúdium ajurvédy


Študijný modul - Ajurvéda Moja profesia je 2 ročné štúdium ajurvédy pre budúcich profesionálnych ajurvédskych terapeutov. Počas dvojročného štúdia si prejdeme do hĺbky princípy ajurvédy, naučíme sa pracovať s védskou astrológiou a védskym poznaním o priestore - Vastu Shastra, naučíme sa vykonávať ajurvédske terapie a mnoho ďalšieho. Vyučovanie prebieha striedane formou osobných stretnutí aj online webinárov.


Cena

 • 1000 eur / 1 rok (t.j. 2000 eur / 2 roky) vrátane všetkých materiálov

Výhody

 • kombinované štúdium - osobne aj online

 • teória spojená s praxou

 • štúdium s diplomom garantovaným Slovenskou asociáciou ajurvédy

 • po úspešnom absolvovaní možnosť venovať sa ajurvéde profesionálne

 • možnosť využívania špeciálneho diagnosticko terapeutického ajurvédskeho portálu

 • pomoc pri začatí vlastnej praxe

 • mentoring počas celého štúdia

Nevýhody

 • väčšie množstvo informácií a učenia sa

 • diplom až po úspešnom absolvovaní záverečnej skúšky


Chcete byť aj vy súčasťou Školy ajurvédy? V prípade akýchkoľvek doplňujúcich otázok nás môžete kontaktovať na telefónnom čísle 0908 850 255 alebo emailom ahoj@skolaajurvedy.sk. Tešíme sa na vás.

Kategórie
Najnovšie články
Darčeková poukážka Ajurvéda a základy
DARČEKOVÁ POUKÁŽKA NA ONLINE KURZ Š
​Štúdium ajurvédy
shutterstock_621585167-small.jpg
Nájdete nás na:
 • Facebook Basic Square
 • YouTube Social Icon
 • Instagram Social Icon

Odoberajte novinky zo sveta ajurvédy: 

bottom of page