page contents
top of page

Esenciálne oleje v ajurvéde

Vône sa v ajurvéde používajú na udržanie psychickej pohody a dokonca aj na liečenie tela. Aromaterapia je účinná na podporu prány, reguláciu trávenia a metabolizmu a na posilnenie imunity. Vône majú jemný, ale mimoriadne silný vplyv na myseľ a telo. Nechajte sa vtiahnuť do magického sveta vôní a nahliadnite s nami do základov aromaterapie v ajurvéde.


Prečo sú esenciálne oleje účinné?


Esenciálne oleje sú vlastne liečivé výťažky z rastlín alebo z častí rastlín. Môžeme povedať, že len v jednej kvapke sa nachádza celá rastlinka s jej zázračnými účinkami. Esenciálne oleje majú rôzne použitie, od meditácií, cez odbúranie stresu, až po masáže. Vyššie poznanie využitia esencií s ohľadom na ajurvédsku konštitúciu človeka, zvyšuje liečebný proces, potešenie a vplyv na myseľ i telo.