page contents
top of page

Máte problémy s trávením? Dajte do poriadku tráviaci oheň - Agni

Trávenie nám vie rýchlo povedať, či je telo v poriadku alebo nie. Trávenie nie je len proces, pri ktorom sa jedlo rozkladá a poskytuje telu energiu a potrebné živiny. Dobré trávenie je základným kľúčom vedúcim k dlhému životu bez chorôb. Problémy s trávením hovoria v ajurvédskej medicíne o poruche tráviaceho ohňa - Agni. Spoznajte všetky štyri typy Agni a spôsob, ako ich dať podľa ajurvédy do rovnováhy.


Problémy s trávením spôsobuje zlý tráviaci oheň - Agni


Ajurvéda , 5000 rokov stará veda o živote, označuje trávenie ako Agni - sanskrtské slovo pre „oheň“. Existujú štyri odlišné „typy“ Agni. Pri problémoch s trávením je cieľom dostať daný typ Agni do rovnováhy. Keď je trávenie dlhší čas nevyvážené, v tele a začnú hromadiť toxíny známe ako Áma. Keď sa Áma nahromadí, začnete pociťovať celý rad vedľajších účinkov, vrátane zlého trávenia, malátnosti, nadúvania a plynatosti. Iba vtedy, keď trávime efektívne, sa môžeme cítiť plní energie a byť pripravení na ďalší deň.