page contents

Škola ajurvédy v „modernej“ dobe.

Prečo ajurvéda a ako sa ňou uživiť.

Ajurvéda v prvom rade preto, lebo vychádza z véd a filozofia védanty sa nazýva aj konečným poznaním. To znamená, že hľadajúci človek praktikujúci védantu môže dôjsť ku konečnému poznaniu, v ktorom je obsiahnuté všetko a už nie je ďalej čo poznávať. Cieľ sa naplnil, kruh sa uzavrel. Človek realizoval seba a tiež svoju božskú podstatu. Z takýchto koreňov vyrastá aj ájurvéda. Tak preto.

Hlavnou témou súčasných dní je bezpochyby zdravie. Zdravie a dlhý život, počas ktorého môže človek naplniť misiu svojho konkrétneho zrodenia, zrealizovať „plán duše“ .

Celosvetová energia strachu, ktorú vyvolal malý vírus doslova ochromila život spoločnosti a ultimatívne zasiahla mnohé rodiny a jednotlivcov. Viac ako sedem miliárd ľudí na Zemi zatúžilo po zdraví, alebo sa aspoň začalo o zdravie starať viac ako predtým.

To je obrovská cieľová skupina potencionálnych „zákazníkov“ pre povolanie, ktoré sa nazýva ajurvédsky terapeut, ajurvédsky konzultant, ajurvédsky poradca, ajurvédsky lekár. A tá obrovská skupina potencionálnych zákazníkov vyvolala dopyt, ktorý vieme uspokojiť konečným poznaním zakotveným v ajurvéde – najstaršej a najpreverenejšej medicíne sveta, ktorej prípravky a medikamenty majú najviac klinických testov na svete, lebo sa aplikujú tisícročia na najpočetnejšej skupine populácie.

A predovšetkým aplikovaním ajurvédskeho poznania v dennom živote vieme poskytnúť účinnú prevenciu pred všetkými chorobami a aj pred novým koronavírusom.

Zdravie stojí na druhej priečke Maslowovej pyramídy potrieb, hneď za potrebou dýchať, jesť a spať.

Investícia do zdravotného vzdelania je investícia do istoty. Ľudia môžu prestať chodiť na dovolenky, kupovať luxusné výrobky, prestať chodiť do reštaurácií a kaviarní, ale nemôžu sa prestať zaoberať svojím zdravím. Lebo ako povedal Schopenhauer – zdravie nie je všetkým, ale bez zdravia je všetko ničím.

Ak sledujete sociálne média a vyhľadávače tak zistíte, že sa na nich opakovane objavujú výrazy ako tradičná medicína, ajurvédske terapie, ajurvédske poradenstvo, ajurvédske prípravky, ajurvédske vzdelávanie, život podľa ajurvédy, ajurvédska fytoterapia, ajurvédska detoxikácia, ajurvédske vzdelávanie. Je to preto, že dnešný človek hľadá odpovede týkajúce sa prevencie a trvalého udržateľného zdravia tam, kde sa naozaj nachádzajú. Vracia sa ku koreňom. Ku konečnému poznaniu, ktoré nemá alternatívu.

Srdečne všetkých pozývam do Školy ajurvédy, učebný modul Ajurvéda – moja profesia, v ktorom sa vám pokúsim odovzdať tú časť poznania tejto božskej náuky, ktorá sa zatiaľ rozkryla predo mnou a ktorú som si overil v praxi.

Ajurvéda sa tradične odovzdáva z učiteľa na žiaka a forma osobných stretnutí je tou najlepšou metódou výuky. Pri osobných stretnutiach v kolektíve študentov vznikajú pri výuke terapií nenahraditeľné energetické prepojenia a vedomosti a poznatky prúdia nielen na zmyslovej kognitívnej úrovni. Ak sa skupina rovnako nasmerovaných hľadačov poznania v kolektíve správne naladí, tak živá bytosť Ayur Vidya dovolí vytvoriť priame prepojenie ku zdroju pravdy a poznania.

Ste srdečne vítaní.

Kategórie
Najnovšie články
Darčeková poukážka Ajurvéda a základy
​Štúdium ajurvédy
Nájdete nás na:
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

© 2021 copyright by Škola Ajurvédy

Uloža, 05371 Vyšné Repaše

Tel: 0915 850 255           ahoj@skolaajurvedy.sk

  • Instagram
  • Skola Ajurvedy Facebook
  • White YouTube Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now