page contents
top of page

Ako dokáže ajurvédska masáž Shirodhara vypnúť myseľ?

Svet ajurvédy je plný terapeutických zázrakov. Ak by ste mali vyskúšať aspoň jednu terapiu z ajurvédy, všetkými desiatimi vám odporúčame práve Shirodharu. Upokojujúce liate teplého oleja na oblasť čela okamžite vypne rozlietanú myseľ a pomôže človeku maximálne zrelaxovať. Prečítajte si zaujímavý článok od Školy ajurvédy o kráľovskej procedúre - Shirodhare.


Shirodhara - kráľovská procedúry ajurvédy


V dnešnej dobe každý z nás hľadá spôsob, ako sa zbaviť stresu a napätia. Shirodhara je jedna z najdôležitejších terapií ajurvédy. Dokáže nielen omladiť a prečistiť organizmus, ale aj odbúrať stres, psychickú únavu a liečiť viaceré problémy. Slovo „Shirodhara“ je odvodené z dvoch sanskrtských slov – „Shiro“ znamená hlava a „Dhara“ znamená prúd. Počas terapie sa olej nalieva z určitej výšky na oblasť čela, aby mohol pretiecť cez pokožku hlavy a do vlasov. Shirodhara stimuluje životne dôležitý bod na hlave nazývaný „Adžňa Marma“ alebo „Maha-Marma“, ktorý prináša stabilitu mysle a vedomia. Podľa ajurvédy je Ajna Marma kľúčovým bodom, cez ktorý cirkuluje životná sila, teda„Prána“. Je tiež známa ako centrum intuície a nazýva sa aj „čakra tretieho oka“.