page contents
top of page

Ako Abhyanga masáž lieči našu myseľ a telo

Podľa ajurvédskych textov niet väčšieho prejavu sebalásky, ako sa naolejovať od hlavy po päty teplým olejom. Táto procedúra sa nazýva Abhyanga. Každodenná Abhyanga obnovuje rovnováhu dóš, zlepšuje celkovú pohodu človeka a podporuje dlhovekosť. Verí sa, že účinky Abhyangy sú podobné tým, ktoré dostávame, keď sme nasýtení láskou. Rovnako ako skúsenosť byť milovaný, aj Abhyanga môže poskytnúť hlboký pocit stability a tepla. Prečítajte si ajurvédsky význam masáže Abhyangy.


Prečo sa v ajurvéde odporúča Abhyanga?


Abhyanga je celotelová ajurvédska masáž, ktorá využíva teplý olej na podporu celkového zdravia a pohody. Zahŕňa natieranie tela od hlavy po päty bylinkovým olejom špeciálne vybraným tak, aby pomohol vyrovnať dóše alebo energie vo vašom tele. Samotný akt masáže odbúrava napätie a stres zo svalov. Aj keď sa niekedy odporúča masáž od profesionálneho masážneho terapeuta, učením a praktizovaním ajurvédskych automasážnych techník sa dá veľa získať. Vďaka automasáži sa fantastické výhody Abhyangy stanú ľahko dostupné v pohodlí vášho domova. Ide o účinný spôsob, ako znížiť hladinu stresu, zlepšiť kvalitu spánku a zlepšiť celkovú kvalitu života. Postupom času sa automasáž stáva pravidelným prejavom sebalásky, na ktorý sa budete tešiť každý deň.