page contents
top of page

Ako rieši ajurvéda problém s otehotnením

Problém neplodnosti je v dnešnej dobe pomerne bežný a na scénu čoraz častejšie prichádza liečba pomocou ajurvédy. Ajurvéda podporuje zdravie posilňovaním vlastných samoliečebných procesov. Zameriava sa na liečbu neplodnosti holisticky s cieľom zlepšiť celkové zdravie a kvalitu života jednotlivca. Prečítajte si celý zaujímavý článok o neplodnosti z pohľadu najstaršej medicíny sveta a budete prekvapení.


Ako sa na plodnosť pozerá ajurvéda


Plodenie je súčasťou prírody. Každá živá bytosť môže prispieť plodením k udržaniu vesmíru a života na planéte. Ak chceme vypestovať dobrú úrodu, najprv sa musíme pozrieť na miesto, kde sa má plodina pestovať. Je zem v dobrom stave? Je potrebné zem upravovať hnojivom? Aká je klíma? Je tam dostatok vody a slnečného svetla? A tak isto, ak chceme vytvoriť život, musíme sa pozrieť na stav našich tiel. Tu prichádza na scénu ajurvéda. Ajurvéda dokáže napraviť nerovnováhu spôsobenú nesprávnou stravou a životným štýlom. Ajurvédski terapeuti sa pri liečbe neplodnosti zameriavajú na optimálne zdravie ženy, jej maternice a reprodukčných orgánov a optimálne zdravie muža a na kvalitu spermií.


V duchovnom zmysle pozývame na zem dušu, ktorej chceme dať všetky šance pre dobré zdravie tela a mysle. Rovnako ako v prípade pôdy, môžeme vytvoriť krásne kvety, dobré plodiny a hodnotné ovocie, tak aj s ajurvédou môžeme vytvoriť krásne zdravé deti.