page contents
top of page

Ajurvédsky detox zvaný Panchakarma

Študenti Školy ajurvédy už začali s jarným ajurvédskym detoxom - Panchakarmou. Jedným z hlavných tromfov ajurvédy je práve tento perfektne prepracovaný detox s blahodárnymi účinkami na telo i dušu. Trúfnete si tiež? Ako bonus si môžete na konci článku zdarma stiahnuť ebook o ajurvédskej detoxikácii.


Ajurvédsky detox - základ starostlivosti o telo a dlhovekosti


Ájurvéda je viac ako liečebný systém. Ajurvéda je veda o živote. Vedie každého jednotlivca pri správnom výbere stravy, životných návykov a cvičení. Obnovuje rovnováhu v tele, mysli a vedomí, čím zabraňuje vzniku chorôb. Podľa ajurvédy je každý človek jedinečným fenoménom kozmického vedomia a prejavuje sa prostredníctvom piatich základných prvkov - priestoru, vzduchu, ohňa, vody a zeme. Aby sme v plnom rozsahu pochopili liečebné účinky ajurvédskej detoxikácie, je potrebné vysvetliť si význam slova dóša. Zjednodušene si pod slovom dóša môžeme predstaviť určitú špecifickú energiu, inteligenciu alebo regulátor.


V ajurvéde rozlišujeme tri dóše:

  • Váta - kombinácia priestoru a vzduchu