page contents
top of page

Ako sa v ajurvéde liečia bolesti kĺbov

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, do akej miery je každý pohyb závislý na zdravých kĺboch? Kĺby sú nevyhnutné pre telesný pohyb a napriek tomu sú často podceňované. Starostlivosť o kĺby môže mať obrovský vplyv na to, ako pohodlne sa vo svojom tele cítime. Prečítajte si zaujímavý článok, ako sa v ajurvéde liečia bolesti kĺbov.


Bolesti kĺbov - Klasická liečba vs. ajurvédska liečba


Klasická liečba pri bolesti kĺbov zahŕňa predpisovanie liekov proti bolesti a zápalu. Liečba je dlhodobá a pacient môže mať rôzne komplikácie a nežiaduce účinky. Čo hovorí ajurvéda? Podľa ajurvédy existujú tri typy muskuloskeletálnych porúch, a to:

  • amavata (reumatoidná artritída)

  • sandhivata (osteoartritída)

  • vatarakta (dna)

Ajurvéda hovorí, že prebytočná dóša Váta alebo Áma (toxíny) cirkulujúca v tele sa ukladá v kĺboch, čo spôsobuje opuch, zápaly a nakoniec vedie k artritíde. Nedostatok pohybu, emočný stres a nesprávny životný štýl sú ďalšie dôvody bolesti kĺbov.