page contents

Chutné vianočné menu podľa ajurvédy

“Ajurvédsky“ neznamená „málo výrazný“. Ajurvédske jedlo je naopak veľmi bohaté na koreniny a chute. Telo ajurvédske jedlo dobre toleruje, čo pomáha predchádzať žalúdočným ťažkostiam počas sviatkov. V zime sa podľa ajurvédy najviac odporúčajú variť polievky, sezónna zelenina na pare a piť zázvorový čaj.


Ajurvédske varenie je obľúbená oblasť ajurvédy a žiaci ajurvédy sa na varenie vždy veľmi tešia. Preto sme sa rozhodli predstaviť vám obľúbené vianočné menu pripravené podľa princípov ajurvédy. Pozrite si video, ukážeme si ako jednoducho pripraviť na ajurvédsky spôsob:


  1. Chutnú ajurvédsku kapustnicu s guličkami - chana gulika a baklažánom

  2. Ajurvédsky šalát - alu subji a ajurvédske fašírky - tikki

  3. Ako sladkú bodku na záver - orechovú halvuTIP: Ajurvédske fašírky sú rovnako veľmi chutné aj z uvareného cíceru. Fašírku môžete nahradiť / doplniť “ajurvédskou rybou”. Všetko, čo budete potrebovať je baklažán, 1 ČL kurkumy, trochu soli a cícerová múka. Baklažán rozrežte pozdĺžne, obaľte v cícerovej múke zmiešanej s vodou a kurkumou a vypražte do chrumkava na ghee. S trochou fantázie je táto pochúťka veľmi podobná klasickej rybe.


Ajurvéda tiež ponúka veľa skvelých darčekov pod stromček. Najobľúbenejšími sú relaxačný telový olej, darčekový poukaz - Základy ajurvédy alebo rôzne ajurvédske sladkosti, korenený ajurvédsky čaj či sada ajurvedského korenia.


Nebojte sa zaexperimentovať v kuchyni s ajurvédskym menu. Ajurvédska kuchyňa naozaj stojí zato, je veľmi bohatá a každý si v nej príde na svoje. Dokonca aj tí, ktorí sa ajurvéde nevenujú a majú radi tradičné chute. Inšpirujte sa a dajte vedieť v kometároch, ako vám ajurvédske vianočné menúčko chutilo.


Kategórie
Najnovšie články
Darčeková poukážka Ajurvéda a základy
​Štúdium ajurvédy
Nájdete nás na:
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

© 2021 copyright by Škola Ajurvédy

Uloža, 05371 Vyšné Repaše

Tel: 0915 850 255           ahoj@skolaajurvedy.sk

  • Instagram
  • Skola Ajurvedy Facebook
  • White YouTube Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now