page contents
top of page

Chutné vianočné menu podľa ajurvédy

“Ajurvédsky“ neznamená „málo výrazný“. Ajurvédske jedlo je naopak veľmi bohaté na koreniny a chute. Telo ajurvédske jedlo dobre toleruje, čo pomáha predchádzať žalúdočným ťažkostiam počas sviatkov. V zime sa podľa ajurvédy najviac odporúčajú variť polievky, sezónna zelenina na pare a piť zázvorový čaj.


Ajurvédske varenie je obľúbená oblasť ajurvédy a žiaci ajurvédy sa na varenie vždy veľmi tešia. Preto sme sa rozhodli predstaviť vám obľúbené vianočné menu pripravené podľa princípov ajurvédy. Pozrite si video, ukážeme si ako jednoducho pripraviť na ajurvédsky spôsob:


  1. Chutnú ajurvédsku kapustnicu s guličkami - chana gulika a baklažánom

  2. Ajurvédsky šalát - alu subji a ajurvédske fašírky - tikki

  3. Ako sladkú bodku na záver - orechovú halvu