page contents
top of page

Kráľovské druhy korenia - zoznam korení a základné princípy

Mnoho ľudí sa k ajurvéde dostalo cestou ochutnania fantastickej indickej kuchyne, ktorej čaro vytvára práve korenie. Korenie si v ajurvéde zasluhuje zvláštnu pozornosť pre mimoriadne účinky na zdravie. Korením priamo ovplyvňujeme stráviteľnosť jedál, posilňujeme tráviaci oheň, optimalizujeme celý tráviaci proces a dokonca ním vieme aj znížiť tvorbu odpadových látok v tele (ámy). Spoznajte kráľovské druhy korenia - zoznam korení a princípy ajurvédskej liečby.


Keď sa stáva korenie liekom


Korenie výrazným spôsobom ovplyvňuje to, ako jedlo pôsobí na dóše. Ak do jedla, ktoré je pre danú dóšu nepriaznivé pridáme správne korenie, tak charakteristika jedla sa pozitívne zmení. Tiež môžeme povedať, že ak do jedla, ktoré je skombinované z nezlučiteľných potravín, pridáme správne korenie, výsledný efekt je pre organizmus človeka priaznivý. Preto sa korenie v ajurvéde používa cielene na dosiahnutie vyváženého vplyvu jedla na dóše a tým na zdravie a harmóniu človeka. Znalci ajurvédy používajú rôzne druhy korenia ako liek.


Korenie sa delí podľa účinku na dóše do troch základných skupín: