page contents
top of page

Liečba stravou v jarnom období

Na jar príroda rozpúšťa svojím teplom a suchom vlhkosť viazanú chladom zimy v pôde a s pomocou slnka ju odplavuje a odparuje. Rieky sú kalné, plné topiaceho snehu a odplavujú prebytočnú vlhkosť. Mráz počas zimy spomalil prirodzený rozpad a premenu opadaných listov a iného prirodzeného odpadu v prírode a ten teraz odchádza z krajiny spolu s vodou.


V našom tele sa v jarnom období dejú podobné procesy a preto je potrebné kopírovať odvekú múdrosť prírody a kolobeh života. Využime jar na odľahčenie a prečistenie tela. Telo je po zime zanesené metabolickými toxínmi z výdatných a ťažkých zimných jedál, ktorými sme harmonizovali chlad a ľahkosť dóše Váta, ktorá vládla v tomto ročnom období.


Liečba stravou na jar - Základom je jarný detox jedálniček


Liečba stravou na jar znamená zaradiť do jedálnička ľahké, vysušujúce a jednoduché jedlá, ktoré sa ľahko strávia a podporiť tak tráviaci oheň, aby pomohol spáliť metabolické toxíny uložené v tele. Ideálna strava pre jarné obdobie obsahuje 10% tukov, 30% bielkovín a 60% sacharidov. Ide o všeobecný priemer nezohľadňujúci individuálnu ajurvédsku konštitúciu človeka.


Aké chute a koreniny sú vhodné na jar?