page contents
top of page

Masala chai - tradičný nápoj Indie

V Indii sa hovorí, že nič nie je také upokojujúce, ako šálka indického Masala Chai. Masala čaj je obľúbeným indickým nápojom. Hindské názvy „Masala“ označujú korenie a „chai“ znamená čaj. Preto Masala chai znamená čaj s korením. Naučte sa pripraviť chutný indický nápoj behom 20. minút.


Známy Masala chai alebo Yogi čaj


Chai je pre mnohých ľudí v Indii ako náboženstvo. Deň sa zvyčajne nezačne, kým si nedajú teplú šálku kadak Chai (silný čaj). Podáva sa pri všetkých návštevách a dokonca aj pri trávení času v klenotníctve či v obchode s oblečením. Masala Chai je v Indii jedným z rôznych druhov čajov. Vychutnať si šálku Masala chai znamená zastavenie sa a vychutnanie si prítomného okamihu s krásnou súhrou vôní a chutí hrejivých korenín v šálke.


Masala chai je indický krémový a korenený čaj, ktorý si čoraz viac ľudí vychutnáva po celom svete. Primárny rozdiel medzi chai a Masala chai je v tom, že Masala chai obsahuje korenie, zatiaľ čo chai je jednoducho čaj a mlieko. Ide o ideálny nápoj, ktorý si vychutnáte kedykoľvek počas dňa. Nájdete ho aj pod názvom Yogi čaj a je hrejivý, upokojujúci a jednoduchý na prípravu. Rovnako ako populárna zmes korenia Garam Masala, každá rodina v Indii má vlastnú jedinečnú zmes korenia, ktorú preferuje vo svojom Masala chai. Jedna vec je však istá - tento chai rozhodne nie je ako chai latte v kaviarniach. Masala chai sa zvyčajne vyrába zo štyroch ingrediencií:

  • Čierny čaj (uprednostňujeme sypaný)