page contents
top of page

Overené chudnutie podľa ajurvédy

Vedeli ste, že chudnutie patrí medzi najčastejšie dôvody, prečo ľudia navštevujú ajurvédskeho terapeuta? Chudnutie podľa ajurvédskych princípov prináša skvelé výsledky, aj keď primárnym cieľom v liečbe nie je chudnutie, ale navodenie rovnováhy s ohľadom na individualitu človeka. Prečítajte si celý článok a naučte sa žiť v súlade so svojím telom bez zbytočných kíl navyše.


V čom spočíva chudnutie podľa ajurvédy?


Podľa ajurvédy riadia telo tri telesné inteligencie nazývané dóše: Váta, Pitta a Kapha. Príčinou obezity býva nerovnováha Kapha dóše. Ak chcete rýchlo stratiť prebytočný telesný tuk, odporúčame dodržiavať stravovacie návyky a postupy v oblasti životného štýlu, ktoré znižujú obsah Kaphy v tele. Kapha je nevyhnutná pre silu, stabilitu, ochranu a imunitu. Je dôležité vyhnúť sa jej nadmernému množstvu, pretože môže rýchlo viesť k priberaniu.


1. Váta - typ ľudí, ktorí majú plochý hrudník, chudú postavu, menší vývoj svalov a viditeľné kĺby a žily. Nie je pravdepodobné, že by trpeli obezitou, okrem brušného tuku.


2. Pitta - typ ľudí so štíhlym telom, miernym vývojom svalov, jemnou pokožkou, hodvábnymi vlasmi, správnym metabolizmom a priemernou výškou.