page contents
top of page

Jarný detox - na čo si dať pozor?

Jarná detoxikácia organizmu je v dnešnej dobe veľmi populárna. Aj ajurvédski lekári propagujú výhody detoxikácie už tisíce rokov. Na rozdiel od moderných detoxikácií sa ajurvéda neobmedzuje len na tráviaci systém a na celkový detox hľadí z trochu inej perspektívy. Dokonca hovorí, že moderný jarný detox môže zhoršiť tráviaci oheň a byť dôvodom viacerých problémov. Prečítajte si celý zaujímavý článok.


Význam trávenia z pohľadu ajurvédy


Z ajurvédskej perspektívy ste taký zdravý, ako je váš Agni, teda tráviaci oheň. Pred piatimi tisíckami rokov nespomínali ajurvédski lekári žiadnu kyselinu chlorovodíkovú, ale dokázali opísať vlastnosti Agni v žalúdku a tráviacom systéme. Agni má vlastnosti horúceho, ostrého, ľahkého, suchého a jemného ohňa. Jedenie jedla, ktoré má základnú povahu Agni, podporuje optimálnu funkciu trávenia. Na druhej strane konzumácia potravín, ktoré sú v rozpore s vlastnosťami Agni, zhoršuje funkciu tráviaceho systému a podporuje vznik Ámy. Áma je nestrávený potravinový materiál - lepkavý, ťažký, vlhký, slizký a studený. Áma zhoršuje primeranú absorpciu častíc potravy potrebných na výživu buniek tela. A samotná Áma sa vstrebáva cez črevá a cirkuluje do tela. Toto je hlavná príčina chorôb z ajurvédskej perspektívy. Keď hovoríme o detoxikácii v ajurvéde, máme na mysli uvoľnenie a odstránenie týchto toxínov v tele. Odstránenie Ámy je prvým krokom liečebného procesu.