page contents
top of page

Zdravie a dlhý život - ako nájsť ten správny zdroj informácií


Určite to poznáte aj vy: začne vás trápiť nejaký zdravotný problém, herpes, nadváha,

znamienko, tak pozriete na internet a googlujete a googlujete. Po pár hodinách ste však ešte zúfalejší ako na začiatku, lebo nielenže ste poriadne vystrašení, keď zistíte čo všetko môže vzniknúť zo znamienka alebo nadváhy, ale naviac nájdete množstvo rád a informácií, ktoré si navzájom odporujú.

Opýtate sa teda kamošov a známych, ale situácia s odporujúcimi si radami a protikladnými názormi sa opakuje.

Prejde niekoľko týždňov, problém sa nielenže nerieši, ale naopak vďaka novým informáciám rastie, spolu s vašou hlavou.

Znechutení dualitou sveta obrátite sa teda podľa rady z facebooku do svojho vnútra

a hľadáte odpoveď tam. Veď v DNA je predsa uchovaná pamäť našich predkov a tí žili zdravo!

Trochu vás síce mýli spomienka na starých rodičov, z ktorých jeden umrel na cirhózu pečene z nekvalitného alkoholu a druhý na rakovinu pľúc z lacného tabaku, ale cez to sa rýchlo prenesiete a spoliehate sa na múdrosť tela. Telo predsa vie, čo je preň zdravé. No eufória z „pravého poznania“ trvá len do chvíle, kým kamarát, ktorý často fajčí zvláštne voňajúce cigarety z vlastne dopestovaného „tabaku“ neprehlási s ťažkým jazykom a mierne rozostreným pohľadom : „Človeče, robím len to, čo si pýta moje telo“ . Úplne vás však dorazí až mama, keď sa vás po nedeľnom obete opýta sediac nad premotivovaným kremešom: „Telo určite vie, čo je preň dobré, len neviem či je to telo jazyk alebo mozog...“

Po tomto bezvýchodiskovom hľadaní pravdy sa tí zúfalejší jedinci rozplačú, nahlásia sa k obvodnému lekárovi a pokorne si sadnú do čakárne už o šiestej ráno aby sa do jednej dostali na poradie.

Tí vytrvalejší pátrajú ďalej. Keď zlyhali pátracie procesy v rovine bežného vedomia (google a kamaráti), keď zlyhali pátracie procesy v rovine podvedomia ( „múdrosť“ tela ), zostáva posledná nádej a to hľadanie odpovedí vo sfére nadvedomia.

Matne si spomeniete ako sa Freud s Jungom nad touto témou pohádali, ale prekleniete pochybnosti a opýtate sa tých, čo vedia...Ak to urobíte, dostanete sa do konečnej stanice vášho nekonečného pátrania po tých správnych informáciách na riešenie vašich zdravotných problémov... vo sfére nadvedomia sú všetky potrebné informácie bez duality ... a nielen o zdraví.

Ajurvéda je poznanie o zdraví a dlhovekosti práve zo sféry nadvedomia. Večná, dokonalá, bez potreby korekcií, overená časom . A ja vás týmto srdečne vítam v konečnej stanici vášho hľadania a s láskou a pokorou vás pozývam otvoriť brány jej poznania ...


Comments


Kategórie
Najnovšie články
Darčeková poukážka Ajurvéda a základy
DARČEKOVÁ POUKÁŽKA NA ONLINE KURZ Š
​Štúdium ajurvédy
shutterstock_621585167-small.jpg
Nájdete nás na:
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

Odoberajte novinky zo sveta ajurvédy: 

bottom of page